دبیر بیست و ششمین جشنواره تئاتر استان خوزستان گفت: همایش تئاتر استانی از یکم شهریور ۹۳ و جشنواره تئاتر استانی از ۲۴ تا ۳۰ شهریور ۹۳ در اهواز برگزار می‌شود.

سیدصادق فاضلی  اظهار داشت: قبل از برگزاری جشنواره همایش تئاتر استانی با اجرای آثار تأیید شده در شهرستان‌های خودشان از یکم شهریور ۹۳ در سطح استان برگزار می‌شود.

وی افزود: کارگردانی‌هایی که قصد شرکت در جشنواره تئاتر استانی را دارند می‌توانند با ارسال فیلم اجرای خود تا ۲۵ مرداد ۹۳ به دبیرخانه جشنواره در این جشنواره شرکت کنند تا کارهای آنها توسط هیأت داوران که به زودی اعضای آن اعلام می‌شوند مورد بازبینی قرار بگیرد.

او ادامه داد: نتایج بازبینی قبل از پایان مرداد اعلام می‌شود تا برگزاری همایش تئاتر استانی از یکم شهریور در شهرستان‌ها آغاز ‌شود. با توجه به کیفیت آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره بین ۹ تا ۱۲ اثر نمایشی به مرحله نهایی این جشنواره راه می‌یابند.

دبیر بیست و ششمین جشنواره تئاتر استانی خاطرنشان کرد: جشنواره تئاتر استانی از ۲۴ تا ۳۰ شهریور در اهواز اجرا و آیین پایانی آن ۳۰ شهریور ۹۳ در تالار آفتاب یا تالار نفت اهواز برگزار می‌شود.

فاضلی درباره ویژگی جشنواره تئاتر امسال نسبت به سال‌های گذشته گفت: امسال اولویت راه‌یابی آثار به بخش مسابقه با نمایش‌های سالنی است و آثار پلاتویی کمتر مورد توجه قرار می‌گیرند و دلیل آن هم این است که قصد داریم تعداد بیشتری از مخاطبان را در جشنواره امسال جذب کنیم.

وی درباره برنامه‌های جنبی این دوره از جشنواره اظهار کرد: در طول ایام جشنواره چند کارگاه آموزشی هم برگزار خواهیم کرد. کارگاه آموزشی نمایش‌نامه‌نویسی و کارگاه آموزشی بازیگری در تالار آفتاب اهواز امسال برگزاری می‌شوند که اساتید آن‌ها به زودی معرفی می‌شوند.