مدیرکل سیاسی انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری خوزستان گفت: برگزاری مراسم یادبود و آیین تجلیل از فرمانداران، بخشداران و شهرداران دوران دفاع مقدس موجب حفظ خاطره دوران دفاع مقدس به عنوان یکی از سرمایه‌های اجتماعی می‌شود.

محسن اورکی با بیان این که آیین یادبود فرمانداران، بخشداران و شهرداران دوران دفاع مقدس، سوم مهرماه در استانداری خوزستان برگزار خواهد شد، اظهار کرد: مسایل و رویدادهای دوران دفاع مقدس به منزله یک سرمایه اجتماعی برای جامعه و کشور است.

وی افزود: دفاع مقدس توانسته به مثابه ریسمان یک تسبیح، همه اجزا کشور را در قالب اقوام، گروه‌ها  و حتی مذاهب مختلف  به هم متصل کند. به این ترتیب، همه سهمی در این سرمایه اجتماعی دارند و همواره دلبستگی و تعلق خاطر به آن دوران در میان همگان وجود دارد.

اورکی بیان کرد: در بیشتر خانواده‌های ایرانی و به خصوص خانواده‌های خوزستانی، بخش عظیمی از خاطرات مربوط به رشادت‌ها و ارزش‌های دوران دفاع مقدس به یادگار مانده است.

مدیرکل سیاسی انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری خوزستان با اشاره به این که فرمانداران، بخشداران، شهرداران و همه کسانی که در دوران دفاع مقدس و جنگ تحمیلی در حال خدمت بوده‌اند از سرمایه‌های اجتماعی هستند، گفت: لازم است بار دیگر  مجاهدت‌ها بازخوانی و بازتعریف شوند. عزیزان یادشده می‌توانند بهترین روایان بی‌واسطه در مورد تشریح جوانمردی‌ها و از خودگذشتگی‌ها به خصوص برای انتقال ارزش‌ها به نسل‌های بعد از زمان جنگ باشند.

وی ادامه داد: اداره‌کل سیاسی انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری خوزستان بر اساس تقسیم کاری که برای برگزاری آیین یادبود و تجلیل در معاونت سیاسی اجتماعی استانداری انجام شده است، مسئولیت شناسایی و استخراج اسامی و اطلاعات فرماندارن و بخشداران را برعهده داشته است.

اورکی عنوان کرد: در همین راستا در چندین نوبت مکاتبه و برگزاری جلسه، موفق به احصا نزدیک به ۲۰۰ نفر از این عزیزان بوده و تاکنون با بیش از  ۱۰۰نفر از آنان تماس داشته و امیدواریم تا قبل از برگزاری مراسم ضمن شناسایی و موفقیت در برقراری ارتباط و تماس، شاهد حضور آنان نیز در برنامه باشیم.

وی گفت: این عزیزان چنان‌چه خاطرات و یا تصاویری از دوران دفاع  مقدس دارند، می‌توانند با  ارسال فایل‌های مربوطه از طریق وب‌سایت برگزاری مراسم به نشانی www.Tajlil-khz.ir، ما در برگزاری بهتر این  آیین ارزشمند یاری کنند.