به تازگی ادعایی مبنی بر ناکامی نیروهای داعش در ورود به کشور و دستگیری آنها از سوی مأموران امنیتی در فضای مجازی منتشر شده است.

 به منظور جلوگیری از گسترش شایعات مجازی در شبکه های اجتماعی، مهم ترین و جدیدترین شایعه منتشر شده در فضای مجازی که توسط کاربران شبکه های اجتماعی نقل می شود را در بسته خبری «از شایعه تا واقعیت» بررسی می کند.

**شایعه**

به تازگی ادعایی مبنی بر ناکامی نیروهای داعش که قصد ورود به کشور را داشتند و دستگیری آنها از سوی مأموران امنیتی به همراه تصاویری مرتبط با همین موضوع در فضای مجازی منتشر شده است که در ادامه می خوانید:

«ورود ناکام داعش به ایران؛ دم بچه های اطلاعات و نیروی انتظامی گرم؛ ۲۴ ساعته آماده باشن، ببینید فقط چه جوری می خواستن بیان تو ایران؛ جای صندلی راننده و تو سپر ماشین.»

داعشی ها در ایران

عکس داعشی ها

عکس داعشی ها

**واقعیت**

اما براستی ادعای مطرح شده در خصوص ورود ناکام نیروهای داعشی به ایران صحت دارد؟! تصاویر فوق مربوط به دستگیری داعشی ها در مرزهای ایران است؟! ادعا و شایعه ورود نیروهای داعشی اخیر برای چندمین بار است که از سوی افراد معلوم الحال منتشر و به دلیل ناآگاهی کاربران شبکه های اجتماعی بازنشر می شود.

داعشی ها در ایران

دستگیری مهاجران

نیروهای اطلاعات

گفتنی است تصاویر جدیدی که منتسب به ورود داعشی ها به ایران است مربوط می شود به قاچاق مهاجرین آفریقایی به اروپا. گزارش کامل این خبر را که چندی پیش منتشر شده است را در اینجا بخوانید.