هورنیوز – مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری دزفول گفت: ساعت ۱۳:۳۵ دقیقه عصر یکشنبه در تماسی از سوی بیمارستان بزرگ دزفول با سامانه ۱۲۵خبر بلعیده شدن دست پسربچه ۲ ساله ای در داخل چرخ گوشت گزارش شد و در پی آن از آتش نشانی درخواست کمک شد.

عبدالحسین معظم فر که به همراه معاونت عملیات شخصا در محل حضور داشت افزود: متاسفانه بیش از ۱۲ روز از حادثه تلخ بلعیده شدن دست دختر بچه ۱٫۵ ساله توسط چرخ گوشت نگذشته که دوباره در حادثه ای دیگر خبر بلعیده شدن دست پسر بچه ای دیگر به این سازمان گزارش شد.

وی گفت:گروه امداد و نجات سازمان بلافاصله عازم بیمارستان شده و با همکاری تیم پزشکی اقدام به رها سازی دست کودک خردسال نمودند.

معظم فر با بیان اینکه جراحت وارده در این حادثه بیشتر از حادثه قبلی بود اظهار داشت: با استفاده از دستگاه مینی فرز و تلاش ۴۵ دقیقه ای ناجیان ۱۲۵ دست کودک خردسال از درون چرخ گوشت خارج شد و کودک مصدوم برای ادامه مداوا به اتاق عمل منتقل شد که با توجه به جراحت وارده امکان قطع تعدادی از انگشتان دست چپ این کودک وجود دارد.

۸۲۱۲۷۶۵۶-۷۰۸۲۴۰۲۷

مهظم فر از والدین خواست با رعایت نکات ایمنی و رعایت استاندارد استفاده از وسایل برقی در جلوگیری از حوادث پیش قدم باشند.

اواخر خردادماه نیز دختربچه ای ۱،۵ ساله که دست چپ وی در چرخ گوشت گیر کرده بود با تلاش ماموران آتش نشانی و تیم پزشکی دزفول سالم از داخل چرخ گوشت خارج شد.

۸۲۱۲۷۶۵۶-۷۰۸۲۴۰۲۸