کد خبر: 612956
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۰
گزارش اختصاصی هورنیوز:
انتظار می رود استاندار جوان خوزستان در فرصت باقی مانده بجای افتتاح طرح هایی همچون چمن مصنوعی و چاه آب مصلی چاره ای اساسی درخصوص سرنوشت خودورهای پلاک اروندی بیندیشد.

به گزارش هورنیوز ؛ سه سال از آغاز تردد خودورهای پلاک اروندی در استان خوزستان می گذرد و در این سه سال همواره کش و قوس های فراوانی میان مقتدایی استاندار سابق و هیئت دولت وجود داشت، چرا که دولت مخالف تردد خودورهای پلاک اروندی در استان بود. اما مقتدایی بارها از این مصوبه حمایت کرده و به شهروندان اطمینان داده بود که تا وقتی سکاندار خوزستان است این طرح اجرا می شود.

پس از عزل ناگهانی مقتدایی زمزمه های ابطال این طرح به گوش رسید که همین امر صاحبان خودورهای پلاک اروندی و از همه مهم تر صاحبان خودروهایی که در گمرک منتظر پلاک گذاری بودند را سردر گم کرد.

مقتدایی بارها تردد خودروهای اروندی را یک هدیه از سوی دولت به خوزستانی ها اعلام کرده و در پاسخ به سؤالات خبرنگاران ، درخصوص سرانجام خودورهای پلاک اروندی آن را تمام شده می دانست. اما با برکناری استاندار سابق، هیئت دولت آب پاکی را روی دست خوزستانی ها ریخت و با رأی دیوان عدالت اداری تاحدودی تکلیف مردم استان با این خودورها مشخص شد.

مسئله ای که گویا مقتدایی تمایلی به اعتراف در شکست آن ندارد و در مراسم تودیعش بار دیگر به طور جدی از اقدام خود حمایت کرد. اما طبق اخبار رسیده صف خودروهای اروندی منتظر پلاک طولانی شده و چشم همه به دهان شریعتی استاندار جوان خوزستان و هیئت دولت است.

سرهنگ قدرتی رئیس پلیس راهنمایی رانندگی استان چندی پیش درخصوص پلاک گذاری خودروهای اروندی گفت: در خصوص خودروهای توقیفی در گمرک و عدم شماره گذاری شده منتظر تدابیر استاندار خوزستان هستیم اما تمام خودروهایی که مالکان آنها در منطقه آزاد هستند هیچ محدودیتی در شماره گذاری خودروهایشان وجود ندارد.

شریعتی استاندار خوزستان نیز از ارائه پاسخ صحیح به اصحاب رسانه و تنویر افکار عمومی طفره رفته و پاسخگویی در این خصوص را به زمان دیگری موکول کرد تا شاید مانند مقتدایی مورد هجمه پدرخوانده های استان و هیئت دولت قرار نگیرد و یکسال سکانداری خود را با اجرای وظایف محوله به پایان ببرد.

اما آنچه در این میان باید مشخص شود تکلیف هزاران خودروی پلاک اروندی است که با مجوز استاندار سابق روانه خیابان های استان شده اند و حالا تکلیف مالکان آن نامعلوم است.

از همین رو انتظار می رود استاندار جوان خوزستان در فرصت باقی مانده بجای افتتاح طرح هایی همچون چمن مصنوعی و چاه آب مصلی چاره ای اساسی درخصوص سرنوشت خودورهای پلاک اروندی بیندیشد.منبع: هورنیوز
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
در انتظار بررسی: 0
انتشار یافته: ۳
 • یادش بخیر،
  هیچ وقت این جمله دکتر مقتدایی عزیز رو فراموش نمیکنم، واقعا خدا براش خوش بخواد.
  میگفت: “با خیال راحت خودرو اروندی بخرید و در تمام جاده های استان خوزستان تردد کنید و من هم که استاندار نباشم اصلا نگرانی در این مورد نداشته باشید”
  ولی خب عجیب هم نیست که دوستان غیر خوزستانی از این فرصت طلایی که برای مردم خوزستان فراهم شده رنج ببرند و مرتب از طریق رسانه ها این موضوع را مطرح کنند که شاید کسی پیدا بشه و کار تردد خودروهای پلاک اروند در خوزستان را بهم بزنه.
  امیدوارم این دسته از دوستان غیر خوزستانی خودشونو بیش از این خسته نکنن….

 • استاندار جدید موضع گیری خود را درخصوص ماشین های اروندی اعلام نمود. نمی دانم چرا دوباره این بحث خسته کننده را هور نیوز کش میدهد؟ این بحث تمام شد و بس. تو را بخدا بسه دیگه.

 • دوستان عزیز و مالکان محترم پلاک اروند بهتره به فکر چاره باشید زیرا استاندار اجرا کننده سیاست های دولته .

نظر شما