هورنیوز – امامقلی صادقی اظهارکرد: بخش های زیادی از مراتع غنی و جنگل های بلوط این منطقه طعمه آتش شده و تلاش نیروهای محلی برای مهار آتش تاکنون بی نتیجه مانده است.

وی با بیان اینکه از مسئولان شهرستان اندیکا فقط سرپرست محیط زیست از همان ساعت اولیه در منطقه حضور داشته؛ افزود: به علت نداشتن امکانات و نیروی انسانی موفق به مهار آتش نشده ایم.

صادقی ادامه داد: گروه هایی از جمعیت هلال احمر، منابع طبیعی و محیط زیست نیز ساعت ۹ صبح امروز وارد منطقه شده اند اما رسیدن به محل حادثه چند ساعت زمان می برد.

فرماندار اندیکا نیز در این زمینه به خبرنگار ایرنا گفت: تلاش برای اعزام نیرو از بامداد جمعه آغاز شد ولی به دلیل سخت گذر بودن منطقه رسیدن نیروها به محل حادثه زمان بر است.

منوچهر ورناصری افزود: با مدیریت بحران استانداری نیز هماهنگی های لازم انجام شده تا در صورت نیاز بالگرد به منطقه اعزام شود.

رئیس ستاد بحران شهرستان اندیکا خاطرنشان کرد: شب گذشته به علت وزش باد محلی و تاریکی هوا، اعزام نیرو به منطقه میسر نبود اما از بامداد جمعه نیروها به محل اعزام شده اند.

چال منار از مناطق نیمه ییلاقی بخش چلو شهرستان اندیکا در استان خوزستان و دارای طبیعت بکر و جنگل های متنوع است.

اندیکا با مرکزیت شهر کوچک قلعه خواجه دارای سه بخش و با جمعیت حدود ۸۰ هزار نفر و مساحت ۲هزار و ۳۰۰ کیلومتر مربع در شمال شرق خوزستان واقع شده است.