به گزارش هورنیوز ؛ سرمایه گذاری یکی از راه های تحرک بیشتر چرخه اقتصادی در کنار ایجاد فرصت های شغلی است.

استان خوزستان به عنوان منبع عظیم ظرفیت های اقتصادی در کشور امروزه به دنبال جذب هرچه بیشتر سرمایه گذاری بخش خصوصی است.

ظرفیت هایی مانند نفت، گاز، آب، پتروشیمی، کشاورزی، نیروی عظیم آماده به کار و… همه و همه خوزستان را به معنای واقعی کلمه بهشت سرمایه گذاران کرده است.

در بخش کشاورزی، استان خوزستان همواره یکی از قطب های تولید محصولات کشاورزی از جمله گندم و خرما بوده است، که این فرصت را برای سرمایه گذاران ایجاده کرده تا با راه اندازی صنایع تبدیلی، به تولید فراورده های این محصولات کشاورزی بپردازند.

یکی از دیگر ویژگی های خوزستان برای سرمایه گذاری، مجاورت با بازارهای بزرگ مصرفی یعنی عراق و کشورهای حاشیه خلیج فارس است که با وجود منطقه آزاد اروند می تواند نقش خوبی در صادرات به این کشورها ایفا کند.

مزیت دیگر سرمایه گذاری بخش خصوص در شرایط فعلی کشور که منابع مالی دولتی محدود هستند و آمار بیکاری روز به روز درحال افزایش است، ایجاد اشتغال است.

img11051961

اما متاسفانه سنگ اندازی های برخی مسئولین برای پذیرش سرمایه گذاران بخش خصوصی در بخش های مختلف، باعث شده تا استان خوزستان با وجود این حجم از ظرفیت ها، هنوز هم به دنبال جذب سرمایه باشد.

بدیهی است در شرایطی که بانک ها امروزه سودهای بسیار بالا و بدون مالیات به سپرده ها اختصاص می دهند، باید مسئولان برای تشویق سرمایه گذاران به خارج کردن سرمایه خود از بانک ها و تزریق به چرخه اقتصاد، شرایط را تسهیل نمایند.

باتوجه به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی، مسئولان باید پیش از گذشته به دنبال ایجاد مشوق ها و معافیت های لازم برای ورود سرمایه گذاران باشند.

غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان در همین زمینه روز گذشته در دیدار با هیات تجاری فرانسوی عنوان کرد: با آغوش باز پذیرای سرمایه گذاران هستیم.

امیدواریم این توجه استاندار به مسئله سرمایه گذاری، به ورود هرچه بیشتر و بی دغدغه سرمایه گذاران در بخش های مختلف خوزستان منجر شود تا شاهد توسعه هرچه بیشتر خوزستان در کنار ایجاد اشتغال پایدار باشیم.