به گزارش هورنیوز؛ از ابتدای سکانداری شریعتی به عنوان استاندار خوزستان همواره، عملکرد بانک ها، کم کاری آنها در پرداخت تسهیلات، غیبت مکرر مدیران عامل در جلسات ستاد تسهیل و بی توجهی آنان به امر اقتصاد مقاومتی مورد انتقاد وی بوده است به طوریکه در جلسه پیشین ستاد تسهیل این مدیران را به اخراج از استان تهدید کرد.

امروز جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید درحالی برگزار شد که باز هم طبق معمول برخی مدیران عامل بانک ها از جمله مدیرعامل بانک سینا در غیبت به سر می بردند که همین امر بار دیگر واکنش شریعتی را برانگیخت!

غلامرضا شریعتی با اشاره به اینکه بانک سینا ادعا دارد که طبق مصوبه خودشان محل اجرای طرح به عنوان وثیقه بانکی پذیرفته نمی‌شود، اظهار داشت: ‌طبق بخشنامه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در خصوص پرداخت تسهیلات احیاگر، پذیرش محل اجرای طرح متقاضی تسهیلات به عنوان وثیقه بانکی مصوب شده است.

وی ادامه داد: کشور قانون دارد و ملت هم بیکار نیستند که بانک سینا مصوبه‌ای وضع و مردم را معطل کند.

شریعتی با طرح این پرسش که چرا مدیرعامل بانک در این جلسه حاضر نشده است، تصریح کرد: طبق مصوبه طرح های قابل توجیه باید تسهیلات دریافت کنند و بانک نیز در جایگاهی قرار ندارد که خلاف آن را انجام دهد.

وی مسأله سنگ اندازی بانک ها پیش روی تولیدگران را نیز مطرح کرد و یادآور شد:  گفته می شود صاحب یکی از طرح های تولیدی از دریافت تسهیلات انصراف داده است اما باید بررسی کرد که آیا دلیل انصراف خود بانک سینا بوده یا خیر.