به گزارش هورنیوز ؛ وجود اقوام مختلف در استان خوزستان باعث شده تا این استان مرزی از دید اجتماعی نیز مانند جنبه اقتصادی، شرایط استراتژیکی داشته باشد.

از سالیان دور تا به امروز همیشه اقوام مختلف خوزستانی در کنار یکدیگر حماسه های بزرگی آفریده اند و نمونه آن دفاع جانانه در هشت سال جنگ تحمیلی و حضور در عرصه های مختلف سیاسی و اجتماعی پس از جنگ است.

یکی از مهمترین نتایج این وحدت میان اقوام خوزستان، امنیت کنونی در این استان است که علیرغم تلاش دشمنان برای نفوذ فرهنگی، قومی و سیاسی پدید آمده است.

اما روز گذشته استانداری خوزستان در اقدامی نسنجیده، جلساتی مجزا برای هر قومیت با حضور حجت الاسلام یونسی دستیار ویژه رئیس جمهور در امور قومیت ها و اقلیت ها برگزار کرد.

این اقدامِ فی نفسه تفرقه آمیز، شاید از دید فعالان سیاسی حاضر در این جلسات به دور مانده اما سیاست های استانداری در این خصوص را در هاله ای از ابهام قرار می دهد.

img_3429

مشخص نیست استانداری خوزستان با چه استدلالی این اقدام را انجام داده درحالی که اقوام خوزستانی مشکلات و دغدغه های یکسانی دارند.

استانداریِ استانی استراتژیک از لحاظ اجتماعی باید به جای اینگونه اقدامات، در جهت وحدت هرچه بیشتر اقوام تلاش نماید تا امنیت اجتماعی در استان پایدار باشد.