به گزارش هورنیوز ؛ شورای فرهنگ عمومی نام شورایی است که به منظور بررسی و هم اندیشی در خصوص فرهنگ عمومی با عضویت استاندار و برخی از مدیران استانی تشکیل شده است.

باتوجه به مشکلات فرهنگی و اجتماعی موجود در خوزستان، علی الظاهر باید این شورا تصمیم گیرنده و اتاق فکری برای حل معضلات فرهنگی در استان باشد اما متاسفانه تاکنون اینگونه نبوده است.

جلسات این شورا ظاهراً برای برخی از مدیران اهمیتی ندارد و غیبت مکرر آنها نشان از مظلومیت فرهنگ در خوزستان است.

img_3340-1600x1200

در جلسه پیشین این شورا حجت الاسلام شفیعی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان اظهار کرد: اگر چه هجمه به غایبان در جلسه مورد استقبال رسانه‌ها قرار می‌گیرد ولی باید سنجید که چرا این غیبت‌ها انجام می‌شود.

وی افزود: به طور مثال در روز ۴ شنبه نامه‌ برگزاری جلسه برای روز شنبه ابلاغ می‌شود این بدین منظور است که یا دعوت کنندگان مدعوین را بیکار می‌دانند و یا اینکه ما به برنامه‌های که می‌گذاریم بی‌اعتنا هستیم که در هر زمانی بتوانیم در جلسات شرکت کنیم.

همچنین محمد جوروند مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان نیز در این باره تصریح کرد: برخی از این شوراهایی که خیلی می توانستند در فرهنگ عمومی خوزستان تأثیر به سزایی داشته باشند، مغفول ماندند و باید به سرعت خودمان را به این جلسات برسانیم تا پیشرفت نسبی داشته باشیم.

روز سه شنبه (۳۰ آذرماه) نیز علی حسین حسین زاده معاون استاندار بر لزوم حضور مدیران در جلسات شورای فرهنگ عمومی تاکید کرد و گفت: غیبت برخی از دستگاه های اجرایی عضو شورای فرهنگ عمومی در این جلسه به نوعی همان مظلومیت فرهنگ را نشان می دهد به همین دلیل قطعا غیبت اعضا را به استاندار خوزستان گزارش می دهم.

 

برهمین اساس با وجود این غیبت ها نباید انتظار زیادی از خروجی نداشته جلسات این شورا داشته باشیم، به صورتی که در ارزیابی اخیر شوراهای فرهنگ عمومی استانهای کشور، خوزستان رتبه پایینی داشته است.

در همین خصوص محمد جوروند مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان با اشاره به تجلیل از استان های برتر در حوزه شورای فرهنگ عمومی گفت: متاسفانه استان خوزستان به دلیل کم کاری در هیچ آیتمی مورد تقدیر قرار نگرفت ولی رویکرد جدید و برگزاری منظم جلسات می تواند جایگاه خوزستان را ارتقا بدهد.

به گزارش هورنیوز ؛ با وجود فقر فرهنگی گسترده در استان خوزستان و لزوم کنکاش و تصمیم گیری عملی در این خصوص، از استاندار انتظار می رود اهتمامی جدی بر برگزاری جلسات شورای فرهنگ عمومی داشته و با افزایش اختیارات این شورا، توان تصمیم گیری برای برخورد با سایر دستگاه های متولی فرهنگ را بدهد.