هورنیوز – حسین عبدالعزیزی مسوول روابط عمومی کانون بسیج دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز، در یادداشتی نوشت: بدون شک رهبرمعظم انقلاب با ارائه تحلیلی جنس فتنه‌ ۸۸ را از جنس انقلاب های رنگی معرفی کردند، ایشان در بیاناتی که در دیدار مردم قم در نوزدهم دی ماه ۹۴ داشتند فرمودند: «البتّه دوستان ما آن اوقاتی که این قضایا اتّفاق افتاد، به بنده مرتب توصیه کردند که اسم انقلاب رنگی را نیاورم؛ من هم چون معتقد به مشورتم -بالاخره مشاورین نظر دارند و اهل فکرند- اسم انقلاب رنگی نیاوردم امّا خب انقلاب رنگی بود؛ درواقع کودتای رنگی، یک کودتای رنگی ناموفّق.»
البته باید اذعان کرد که در فتنه ۸۸ علاوه بر اینکه ریشه‌هایی در گذشته داشت، اهدافی نیز در آینده دنبال می کرد که خوشبختانه با بصیرت رهبری و هوشیاری مردم آگاه و همیشه در صحنه ایران اسلامی، این فتنه بزرگ نیز در نطفه خفه و توطئه خبیثانه دشمنان نقش برآب شد.
همچنین باید تاکید کرد که همان طور که انقلاب زنده است و پیش می رود، دشمنان قسم خورده انقلاب نیز در لباس های مختلف، با طرح ها و نقشه های مختلف به مقابله با آن برمی خیزند.
البته ناگفته نماند که رهبر فرزانه انقلاب همواره بر این نکته تاکید کرده اند که خواب آلودگی و غفلت فرصت را به فتنه گران خواهند داد.
همچنین باید تصریح کرد که یکی از محوری‌ترین ابعاد فتنه‌ ۸۸ قانون گریزی مدعیان قانون بود و عدم تمکین به رأی مراجع قانونی هیزم فتنه‌ ای شد که روزها و ماها کشور را به تلاطم کشاند.
و باید تاکید شود که خط قرمز همه سلایق سیاسی برای حضور در انتخابات قرار گرفتن آنها در چارچوب نظام جمهوری اسلامی است و نظام در این جا یعنی قانون اساسی، یعنی ولایت که از مهمترین اصول قانون اساسی است، نظام یعنی جمهوریت و پذیرش رای مردم و در نهایت باید گفت که نظام یعنی پذیرش عملی خط امام(ره) که روح قانون اساسی و خط کلی انقلاب است.
همچنین باید خاطرنشان کرد که ملت غیور و شهید پرور ایر ان اسلامی در خلق حماسه ۹ دی علیه فتنه ایستادگی کردند و در حقیقت حماسه ۹ دی یک یوم‌الله و انقلاب در تاریخ انقلاب اسلامی ایران به شمار می رود که در تاریخ ثبت و ماندگار شد و بار دیگر ملت شریف ایران اسلامی در تمام استان های کشور به ویژه در استان زرخیز خوزستان، بلوغ سیاسی خود را به نمایش گذاشتند و ما به داشتن این رهبر فرزانه و ملت غیور اسلامی می بالیم.