کد خبر: 641021
تاریخ انتشار: جمعه ۱۰ دی ۱۳۹۵ - ۲۰:۲۱
افزايش تسهيلات مسکن مهر از ۳۰ ميليون تومان به ۴۰ ميليون تومان از سوي کميسيون اعتبارات بانک مرکزي جهت طرح در شوراي پول و اعتبار ارسال شده، اما اين طرح هنوز در دفتر قائم مقام رئيس‌کل بانک مرکزي مسکوت مانده است.

هورنیوز – براساس پیگیری‌ انجام شده مشخص شد که افزایش تسهیلات مسکن مهر از ۳۰ میلیون تومان به ۴۰ میلیون تومان از طریق کمیسیون اعتبارات بانک مرکزی جهت طرح در شورای پول و اعتبار ارسال شده است، اما در دفتر قائم مقام رئیس‌کل بانک مرکزی مسکوت مانده است.

*درخواست آخوندی برای بررسی افزایش تسهیلات مسکن مهر خارج از نوبت در شورای پول و اعتبار

آخوندی وزیر راه و شهرسازی برای پیگیری موضوع طی نامه‌ای به سیف رئیس کل بانک مرکزی نیز خواسته است، به جهت اهمیت و حساسیت تکمیل واحدهای مسکن مهر این موضوع خارج از نوبت در شورای پول و اعتبار مطرح، تصویب و ابلاغ شود.

براساس این گزارش، در این نامه آمده است که با تشخیص وزارت راه و شهرسازی این تسهیلات به پروژه‌هایی که با این افزایش تسهیلات تکمیل و تحویل خواهد شد، به ویژه پروژه‌های شهر جدید پردیس پرداخت شود.

همین طور که در گزارش‌های قبلی نیز به آن اشاره شده است، چنانچه این تسهیلات هم‌اکنون در شورای پول و اعتبار تصویب و از سوی بانک مسکن هر چه سریع‌تر ابلاغ نشود، سال آینده باید منتظر پیشنهاد افزایش تسهیلات مسکن مهر به ۵۰ میلیون تومان باشیم.

پیشتر یک مقام مسئول در شورای پول و اعتبار به خبرنگار فارس گفته بود افزایش تسهیلات مسکن مهر از ۳۰ میلیون به ۴۰ میلیون تومان دو هفته دیگر در شورای پول و اعتبار بررسی خواهد شد.

بر اساس این گزارش، چنانچه این موضوع (افزایش تسهیلات مسکن مهر) هر چه زودتر تصویب و ابلاغ نشود، اتمام واحدهای مسکن مهر روز به روز با تأخیر مواجه خواهد شد، چرا که اگر شورای پول و اعتبار این موضوع را دو هفته دیگر در جلسه خود بررسی و تصویب کند و تا بانک مسکن آن را بخواهد ابلاغ کند، به بهمن‌ماه کشیده خواهد شد و سپس به تعطیلات عید نوروز و انتخابات سال آینده کشیده خواهد شد که در نهایت این افزایش تسهیلات باز هم گره‌گشای تکمیل واحدهای مسکن مهر نخواهد بود.منبع: فارس
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
در انتظار بررسی: 0
انتشار یافته: ۰
نظر شما

   
اخبار روز خوزستان
ادامه