به گزارش هورنیوز ؛ آیت الله سید محمدعلی موسوی جزایری در خطبه های نماز جمعه این هفته اهواز با اشاره به ۱۷ دیماه ۱۳۱۴ سالروز کشف اعلام کشف حجاب توسط رضاخان اظهار داشت: این دستور شیطانی که با اطاعت از انگلیس در ایران اجرا شد، باعث ترسیدن بسیاری از زنان مؤمنه شد که بسیاری از آنان مورد ضرب و شتم و شکنجه قرار گرفتند.

وی افزود: در پی این دستور چند هزار نفر از مردم در مسجد گوهرشاد تحصن کردند اما با دستور رضاخان تمامی آنها به رگبار بسته شدند.

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان گفت: بسیاری از علمای خوزستان مانند شیخ شوشتری و شیخ عمار حکیم با مشاهده این اوضاع به عراق رفتند.

امام جمعه اهواز در ادامه با اشاره به صدور بیانیه جسارت آمیز رژیم نسبت به امام خمینی (ره) در ۱۷ دیماه سال ۱۳۵۶، خاطرنشان کرد: مردم قم در واکنش به این بیانیه روز ۱۹ دی به خیابان ها ریختند که موجب به شهادت رسیدن تعداد زیادی شد.

وی افزود: برگزاری چهلم این شهدا در تبریز، چهلم شهدای تبریز در یزد و هفته آنها در اهواز باعث شد مردم دیگر نترسند و از صحنه خارج نشدند.

آیت الله موسوی جزایری در ادامه با اشاره به دیدار مدال آوران دانشگاه صنعتی شریف با رهبر انقلاب، خاطرنشان کرد: رهبر انقلاب در این دیدار بر لزوم شکر نعمت نخبگی، نوید آینده ای سرشار از علم و معنویت برای کشور و کند نشدن تلاش های علمی تاکید کردند.

خطیب نماز جمعه اهواز عنوان کرد: نخبگان در شرکت های دانش بنیان استان خوزستان فعال هستند و باید بیشتر به آنها کمک کنیم.