به گزارش هورنیوز ظهر امروز قرار بود یکصد و پنجاه و هفتمین جلسه شورای اسلامی کلانشهر اهواز برگزار شود اما پس از گذشت زمان قانونی، تعداد اعضای به حد نصاب نرسید.

 

زیبا صالحپور عضو هیات رئیسه شورا، ضمن تسلیت وفات حضرت معصومه (س) و همچنین ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی، اظهار داشت: جلسه امروز شورا به دلیل به حد نصاب نرسیدن اعضاء برگزار نخواهد شد.

 

حجت الاسلام کاظم سواری عضو شورا در واکنش به عدم برگزاری جلسه، تصریح کرد: از ریاست شورا می خواهم این جلسه نیز برگزار شود تا بنده در مقابل اصحاب رسانه نکاتی درباره استخدام ها و تناقض هایی که در دستورات ریاست شورا وجود دارد، مطرح کنم.

 

ناجی سواری عضو دیگر شورای شهر اهواز نیز اظهار داشت: ما حرف برای گفتن داریم. امضای ریاست شورا بعد از گذشت چهار ماه در بانک قابل قبول نیست و وی چک برگشتی دارد.

وی خطاب به هوشنگ شیرمردی رئیس شورا گفت: شما کارهایی انجام می دهید که خیال می کنید فقط شما و دوستان شما تصمیم میگیرد.

سواری اظهار داشت: لیستی که شما درباره استخدام های شهرداری تنظیم کردید، گزینشی است و نامی از استخدام های مناطق، سازمان ها، فضای سبز نیست، درحالی که برادر و خواهر شما جذب شده اند.

عضو شورای شهر اهواز عنوان کرد: آقای شیرمردی همه می دانند که در شورا چه خبر است و چه اتفاقاتی می افتد.

 

حجت الاسلام کاظم سواری در این خصوص اظهار داشت: من با مدرک ثابت می کنم که نام کسانی در این لیست وجود دارد که ۱۲ سال در شهرداری شاغل هستند.

وی خطاب به هوشنگ شیرمردی گفت:  شما رئیس شورا هستید، اما این موضوعات را نه با هیات رئیسه و نه با اعضای شورا مشورت کردید.

سواری گفت: من اولین نفری بودم که از این حرکت به عنوان حرکت انقلابی نام بردم زیرا اگر کسی استخدام شده است، باید از مجاری قانونی باشد و هرکسی که به صورت غیر قانونی استخدام شده باید اخراج شود.

عضو شورای شهر اهواز با بیان اینکه همه مردم اهواز در استخدام ها شریک هستند، عنوان کرد: باید اعضایی که افراد خودشان را در سیستم تزریق کردند، مشخص شوند تا همه ۲۱ عضو شورا نسوزند بلکه آنهایی که استفاده کردند بسوزند.

 

هوشنگ شیرمردی رئیس شورای شهر اهواز در ادامه این جلسه گفت: بنده ۵۳ نامه حاوی مسائلی که ابهاماتی در آن وجود داشت به شهردار نوشته ام اما تنها به ۲ نامه پاسخ داده شد که یکی از آنها درخصوص استخدام ها بود.

وی افزود: شهردار تعداد ۳۳۴ نفر را که تبدیل وضعیت شده اند، اعلام کرد و بنده به وی گفتم که لیستی در فضای مجازی منتشر شده که به استناد آن تعدادی از کارکنان ما به اداره اطلاعات احضار شدند.

رئیس شورای شهر اهواز گفت: بخشی از لیست مربوط به منشی های اعضای است، برادر من منشی دفترم است و خواهرم نیز از شهرداری حقوقی نمی گیرد.

 

در ادامه حجت الاسلام کاظم سواری گفت: فاجعه ی دیگر آن است که نامه ای به استاندار نوشته شد که ما می خواهیم پس از ۳ سال و نیم تازه منشی هایمان را انتخاب کنیم و آقای شریعتی نیز پاسخ دادند درصورت موافقت شورا، مانعی ندارد و ما آن را تصویب کردیم.

 

حجت مظفری دیگر عضو شورا نیز در این باره گفت: این لیستی که تهیه شده فقط با قصد تخریب بوده و من به شهردار گفتم هرکسی، هر شخصی را سر کار آورده، اخراج کن.

وی خطاب به رئیس شورا گفت: همین الآن متنی تهیه و به امضای ۲۱ عضو شورا برسد که هر کسی هر نوع استخدامی کرده باشد، شهردار موظف به اخراج آن است.

مظفری گفت: آقای شیرمردی شما به عضو شورا می گویید که مظفری چند نفر را استخدام کرده، آیا استخدام در شهرداری کشکی است؟ شما بررسی کنید که از کدام طایفه بیشتر استخدام صورت گرفته است.

وی افزود: این تهمت شما به نیروهای امنیتی و کل استان کشیده شد و صحیح نیست اسم کسی را بیاورید چون باید پاسخگو باشید، با اینگونه اتهامات سه سال عضویت خودتان را در شورا زیر سوال می برید.

حجت مظفری گفت: اگر آقای شیرمردی ۲۰ به یک بیشتر از من در مناقصات شرکت داشته، من از شورا استعفا می دهم.

 

در ادامه این جلسه حسین حیدری خاطرنشان کرد: ما باید این مسائل را با یکدیگر حل کنیم و اینگونه مطرح کردن موضوعات جز تخریب وجهه شورا نتیجه ای ندارد.

وی خطاب به رئیس شورا افزود: هرکس به شما مشورت داده که این لیست را به شهردار بدهید، اشتباه کرده چون این لیست پالایش نشده است و نام کسانی در آن وجود دارد که ۶ سال است در شهرداری مشغول هستند.

عضو شورای شهر اهواز عنوان کرد: اکنون عده ای وجود دارند که می خواهند با تخریب شورای چهارم، اقبال عمومی را به سمت خودشان سوق دهند.

 

حجت الاسلام کاظم سواری گفت: برخی از افراد، ۲۰ تا ۳۰ نفر از نزدیکان خود را استخدام کرده و ستاد انتخاباتی بستند.

 

حجت الاسلام قربانعلی سعادت نیا در این جسله گفت: موضوعی مطرح شده و باید صحت آن بررسی شود و دلیلی ندارد که شلوغ کنیم.

وی افزود: اگر مطلبی یا استدلالی هست باید بررسی شود که چه کسی آن را انجام داده است.

 

حسین حیدری گفت: دو سوم استخدامی ها در شهرداری بدون اطلاع شورا بوده است و در فضای مجازی به نام اعضای شورا مطرح می شود.

 

هوشنگ شیرمردی در ادامه این جلسه گفت: بخش عظیمی از این لیست استخدام شده اند و ما فقط خواستار تعیین و تکلیف آن هستیم.

وی افزود: شهرداری مجهز به اتوماسیون اداری است و آن چیزی که آقای مظفری درباره مناقصات گفتند، اینگونه نیست زیرا برخی قراردادها ابهاماتی داشته اند.

 

حجت الاسلام کاظم سواری عنوان کرد: آقای شیرمردی می گوید که تخلف وجود داشته؛ بنده به عنوان عضوی از شورا اگر به تخلفی برسم نمی توانم آن را پیگیری کنم؟ پس آقای شیرمردی اگر تخلفاتی را قبلاً دیدید چرا سکوت کردید؟

 

ناجی سواری در ادامه این جلسه گفت: از ساختمان شورا شروع به بررسی کنید که چه کسانی جذب شده و برای هر عضو چند نفر استخدام شده اند.

وی افزود: مشاورین رئیس شورا و شهردار، نیروهای درون سازمانها و مناطق نیز باید بررسی شوند.

 

در ادامه غلامرضا سبزعلی خطاب به هوشنگ شیرمردی گفت: شما ۴ سال عضو شورا هستید و معلوم است در سال آخر به دنبال تبلیغات هستید.

وی افزود: شما باید این موضوع را در شورا مطرح می کردید زیرا کارشناسان به شما اطلاعات دقیق نمی دهند و نمی توان صرفاً بر اساس این گزارشات شما نامه ای رسمی بنویسید و آبروی همه را ببرید.

سبزعلی خطاب به هوشنگ شیرمردی گفت: شما با این کار به تمام اعضای شورا توهین کرده اید، همه می خواهند در انتخابات شرکت کنند، اما اینکه فقط شما تخلفات را می دانید و ما نمی دانیم، صحیح نیست. اما باید حرمت شورا نگه داشته شود.

عضو شورای شهر اهواز گفت: حتی استانداری نیز لیست استخدامی به شهرداری داده است.

 

هوشنگ شیرمردی رئیس شورای شهر اهواز گفت: بنده قبل از اینکه به شورا بیایم، رفیق شهردار بودم و الآن هم مشکل شخصی با ایشان ندارم.

وی افزود: این استخدام ها انجام شده و برخی از آنها نیز غیرقانونی بوده است.

 

زیبا صالحپور عضو هیات رئیسه شورای شهر اهواز گفت: همه اعضای شورا نماینده مردم هستند و نمی توانند اختیارات خود را تفویض کنند.

وی افزود: هیچ کس نمی گوید در شهرداری تخلفی صورت نگرفته کما اینکه در سازمان های دیگر نیز انجام می شود.

صالحپور گفت: نزدیک انتخابات هستیم و عده ای از بیرون هستند که برای مطرح کردن خودشان، اعضای شورا را تخریب می کنند.

عضو شورای شهر اهواز تصریح کرد: من شاکی کسی هستم که این لیست را داده است زیرا این لیست بازی کردن با آبروی افراد است.

وی خطاب به رئیس شورا گفت: شما در بخشی از نامه به شهردار نوشته اید که به پیوست ۳۱۶ نفر از افرادی که در زمان مدیریت جنابعالی در شهرداری و سازمان ها جذب شده اند، ارسال می گردد.

صالحپور گفت: این نامه نشان می دهد شما لیست را به شهردار داده اید نه شهردار.

 

آذر زمانپور عضو دیگر شورای شهر اهواز در ادامه این جلسه گفت: کسی که این لیست را در فضای مجازی منتشر کرده یا کاندیداست یا خواسته ای در شورا و شهرداری دارد.

وی افزود: در جلسه هیات رئیسه آقای شیرمردی مواردی از تخلفات در حوزه املاک را بیان کردند و من به ایشان گفتم اگر مورد مستدلی دارید من به عنوان سخنگوی شورا آن را منتشر می کنم اما تاکنون موردی به دست من نرسیده است.

زمانپور خاطرنشان کرد: هرکسی کاری کرده یا نکرده به نام ۲۱ عضو شورا نوشته می شود و به رئیس شورا تذکر داده ام که تا زمانی موردی برای شما محرز نشده، نباید آن را منتشر کنید.

 

حجت الاسلام کاظم سواری در ادامه این جلسه گفت: اگر خانم زمانپور سخنگوی شورا هستند باید پاسخگوی اصحاب رسانه باشند.

وی افزود: ما درخواست استخدام زیادی داریم و باید به صورت آزمون باشد زیرا ما نماینده تمام مردم هستیم.

عضو شورای شهر اهواز گفت: اعتراض من به این است که قبل از اینکه من اطلاع داشته باشم، در فضای مجازی لیستی منتشر شود.

سواری خطاب به رئیس شورا گفت: بررسی های شما به ۳۱۶ نفر رسیده است اما اگر به ما می گفتید شاید این تعداد بالاتر می رفت و تناقض موجود، ایجاد نمی شد.

 

اسکندر زنگنه دیگر عضو شورای شهر اهواز در ادامه این جلسه گفت: فرآینده جذب هرجایی را بررسی کنید در سالهای گذشته پیچیده بوده است.

وی افزود: اینکه کسی چک برگشتی دارد به شورا چه ربطی دارد و نشان می دهد از سر دلسوزی نیست.

زنگنه عنوان کرد: این حرکت آقای شیرمردی به هیچ وجه مورد تایید من نیست و خودش باید پاسخگو باشد.

وی افزود: نقش شورا در این لیست کمتر از ۱۰ درصد است و بسیاری از آنها نیز با فرآیند قانونی بوده است.

عضو شورای شهر اهواز گفت: شورا نهاد مقدسی است و امروز افکار عمومی ریز این مطالب را می تواند ببیند.

وی افزود: آیا اخراج ۳۰۰ نفر کار درستی است؟ باید تصمیمی جمعی و عقلانی بگیریم.

 

حسین حیدری دیگر عضو شورای شهر اهواز گفت: شهردار ۵۰ نامه ما را پاسخ نداده جز این نامه که شورا را به چالش می کشد.

 

ناجی سواری در پایان خاطر نشان کرد: ظاهراً لیستی که تنظیم شده بدون اطلاع ریاست شورا هم بوده و وی فقط آن را امضا کرده است.