به گزارش هورنیوز – خشک شدن بخش مهمی از بستر رودخانه زهره در سال جاری باعث به وجود آمدن مشکلات بی شماری شده است. آب شرب مردم روستاهای شهرستان بندر هندیجان از رودخانه زهره تأمین می‌شود اما اکنون آب این رودخانه خشک‌شده و باقی‌مانده آن در چاله‌ها گندیده، قابل شرب و آبیاری نیست.

مردم و به ویژه کشاورزان نسبت به این شرایط انتقاد داشته و تاکنون اعتراضات خود را به اشکال مختلف بیان داشته اند.

فتح‌الله الهیاری ،رئیس نظام صنفی کشاورزی هندیجان گفت: خشکی رودخانه زهره به سبب سهل‌انگاری مسئولان است و این خشکی زنگ خطری برای حیات‌وحش و محیط‌زیست به شمار می‌آید که امیدواریم مسئولان چاره اساسی در این زمینه اتخاذ کنند.

وی اظهار داشت: کشاورزان هندیجان با تجمع مقابل دفتر امام جمعه این شهرستان خواستار برطرف شدن مشکلات کشاورزی شدند و از امام جمعه درخواست کردند که این موضوع را خدمت مقام معظم رهبری اطلاع‌رسانی کنند.

الهیاری افزود: متأسفانه بیش از ۲ ماه است رودخانه زهره هندیجان به سبب برداشت‌های غیره قانونی و غیره اصولی خشک‌ شده است.

وی عنوان کرد: چه کسی باید با متخلفان در شهرهای زیدون و امیدیه برخورد کند و چرا باید رودخانه دائمی زهره خشک شود مگر مردم هندیجان حق حیات و زندگی ندارند.

الهیاری افزود: بیش از ۲ ماه است که آبی در رودخانه زهره هندیجان جریان نداشت پیگیری‌های بسیاری انجام شد تا  اینکه استاندار خوزستان شخصاً از رودخانه بازدید و دستور رهاسازی آب از سد کوثر را داد اما توسط افرادی در بالادست رودخانه زیدون و امیدیه به‌ طور کلی برداشت شد.

وی افزود: خشکی آب رودخانه زهره به سبب سهل‌انگاری مسئولان است و این خشکی زنگ خطری برای حیات‌وحش و محیط‌زیست به شمار می‌آید که امیدواریم مسئولان چاره اساسی دراین زمینه اتخاذ کنند.