به گزاش هورنیوز ؛ درحالی که شب گذشته همانند روز شنبه، مدارس بیش از ۲۰ شهر استان خوزستان با اعلام استانداری و فرمانداری ها، در دو نوبت صبح و بعد از  ظهر تعطیل اعلام شد، اما ساعتی پیش از آغاز تایم ظهر مدارس، همه چیز ملغی شد.

شب گذشته پس از اعلام تعطیلی مدارس، خبر تعطیل بودن دو نوبت صبح و بعد از ظهر به صورت رسمی از طریق کانال های خبری و پایگاه های اطلاع رسانی استانداری، فرمانداری و آموزش و پرورش منتشر شد.

اما امروز حوالی ساعت ۱۱  تنها یک ساعت مانده به آغاز تایم تحصیلی مدارس در نوبت بعد از ظهر، ستاد مدیریت بحران استانداری خوزستان، خبر روز گذشته را ملغی و مدارس نوبت بعد از ظهر را در تمامی شهرهای استان، دایر اعلام کرد.

این تصمیم دقیقه نودی و بدون برنامه، باعث شد تا اختلاف نظر میان استانداری، فرمانداری ها و آموزش و پرورش ایجاد شود که تنها نتیجه آن سردرگمی والدین و دانش آموزان بود.

در لزوم کمتر تعطیل شدن مدارس شکی نیست اما این تصمیمات عجولانه ستاد مدیریت بحران استانداری نشان می دهد که تغییر مدیریت آن راه چاره نبوده و بلکه باعث بحرانی تر شدن اوضاع نیز شده است.

در این شرایط بحرانی مدیریتی، بسیاری در والدین دانش آموزان به ویژه در اهواز، حتی پس از اطلاع از دایر بودن مدارس، فرزندان خود را به مدرسه نفرستادند و آنهایی که به مدرسه ها رفتند، در خیابان سردرگم شدند.

در پایان انتظار می رود که استانداری خوزستان در شرایط بحرانی این روزها و روزهای مشابه، تنها یک منبع رسمی را برای اعلام تعطیلی ها در نظر گیرد تا شاهد تکرار این آشفتگی که موجب بی اعتمادی مردم می شود، نباشیم.