هورنیوز – سعید شاهرخی در حاشیه برگزاری اردوی تیم والیبال استان در آبادان در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: قرار بود مسابقات قهرمانی کشور، هفتم مردادماه در خوزستان برگزار شود که به دلیل وجود ریزگردها و گرمای بسیار شدید در استان و اعتراض تیم ها نسبت به این موضوع، مقرر شد که رقابت ها در استان دیگری برگزار شود که ما نیز این موضوع را پذیرفتیم.

وی ادامه داد: در حال حاضر اردوهای تمرینی تیم استان خوزستان در سه مرحله انجام گرفته است؛ مرحله اول و دوم به ترتیب در اهواز و اندیمشک برگزار شد و مرحله سوم در آبادان در حال برگزاری است.

رییس هیات والیبال خوزستان در پاسخ به این سوال که آیا امیدی به قهرمانی تیم استان در مسابقات کشوری است؟ گفت: خیر، به دلیل این که خوزستان در چند سال گذشته، در این مسابقات شرکت نداشت و ما فقط می خواهیم در این رقابت ها حضور پیدا کنیم.

وی با بیان این که به اتفاقاتی که در گذشته رخ داده است کاری نداریم، افزود: از بدو ورودمان به هیات والیبال استان، تیم ها را جمع کردیم و در حال حاضر تیم استان در مسابقات نوجوانان در شهرستان زنجان حضور دارد که تاکنون موفق شده است، دو بازی خود را با پیروزی پشت سر بگذارد و امیدواریم بتوانیم آن تیم را به دسته یک کشور بیاوریم.

شاهرخی بیان کرد: اکنون به دنبال قهرمانی نیستیم و فقط هدف مان حضور در مسابقات است که انگیزه ای برای بازیکنان شود و دوباره فعالیت خود را آغاز کنند.

وی در پاسخ به این سوال که حضور در این مسابقات چه کمکی به رشد و شکوفایی والیبال استان می کند؟ گفت: برای رشد و شکوفایی والیبال، بازیکنان باید در مسابقات قهرمانی کشور شرکت کنند و ارزیابی از سایر تیم ها داشته باشند و با تمرینات و بازی های بازیکنان این تیم ها آشنا شوند. همچنین با این حضور، اطلاعات مربیان استان هم به‌روز می شود.

رییس هیات والیبال خوزستان گفت: ما به دنبال این هستیم که سال آینده یک تیم در لیگ برتر کشور داشته باشیم؛ تیم لیگ برتری برند استان است و فرقی نمی کند از کدام شهرستان باشد، فقط مهم این است که حتما یک تیم در بالاترین سطح کشور داشته باشیم و اگر این مهم محقق شود، همه به نوبه خودشان کار می کنند و مطمئنا والیبال ما به چشم می آید و دیده می شود.

وی در پاسخ به این سوال که شانس کدام شهرستان برای داشتن یک تیم لیگ برتری بیشتر است؟ عنوان کرد: آبادان، باتوجه به وجود سازمان منطقه آزاد اروند از شانس خوبی برخوردار است، البته مناطق نفت خیز جنوب را هم داریم ولی کار آن ها برای برنامه ریزی و آن بودجه ای که می خواهند اختصاص دهند، سخت است و آبادان راحت تر می تواند کار کند.

شاهرخی بیان کرد: ان‎شاءالله از سال آینده آبادان لیگ برتری می شود و امیدوارم بتوانیم تیمی درست کنیم که به‌نام خود این شهرستان، منطقه آزاد اروند یا پخش و پالایش آبادان باشد. من مطمئن هستم اگر این شهر تیم لیگ برتری داشته باشد، همه استقبال می کنند.

همچنین احمد مقدم، رییس هیات والیبال آبادن نیز گفت: آبادان پتانسیل بسیار خوبی باتوجه به وجود سازمان منطقه آزاد برای لیگ برتری شدن دارد، ضمن این که استعدادهای خوبی در این شهرستان وجود دارد و مردم آبادان نیزبه ورزش بسیارعلاقه مند هستند.