هورنیوز– غلامرضا شریعتی شنبه در شورای گفت و گوی دولت با بخش خصوصی در سالن اجتماعات شهید رجایی استانداری با اشاره به ظرفیت بسیار خوب کشور عمان برای صادرات بیان کرد: یکی از کشورهای بسیار مناسب برای صادرات کشور عمان است اما متاسفانه اتاق های بازرگانی استان و سایر دستگاه های مربوطه در زمینه ایجاد ارتباط تجاری با این کشور کاهلی کردند.

وی گفت: خوزستان بیشترین میزان تولید محصولات کشاورزی را دارد اما در صادرات این محصولات ضعیف عمل شده است.

استاندار خوزستان درادامه بیان کرد: ایجاد ارتباط تجاری با کشور عمان و صادرات به این کشور می تواند زمینه اشتغال زیادی را برای استان ایجاد کند.

شریعتی افزود: با برنامه ریزی پنج ساله انجام گرفته ،در مدت پنج سال چهار میلیارد دلار صادرات باید به کشور عمان انجام شود و خوزستان نباید از این سهم عقب باشد.

وی گفت: در دو سال گذشته فعالیت تجاری و صادرات خوزستان دربازار کشور عراق رضایت بخش بود اما در بازارهای دیگر قابل قبول نبوده است.

استاندار خوزستان افزود: یکسری ظرفیت های صادراتی وجود دارد که می تواند برای خوزستان بسیار سود آور باشد مثل بازار عمان برای صادرات که متاسفانه از این ظرفیت به خوبی استفاده نشده است.

شریعتی بیان کرد: متاسفانه اراده و انسجام لازم در سیستم دولتی و خصوصی برای ارتباط تجاری هر چه بهتر با کشورهای دیگر در استان وجود ندارد.

وی با بیان اینکه تنها با برگزاری جلسه و سخنرانی نمی توان مشکلی را در حوزه اقتصادی حل کرد افزود: برای بهبود وضعیت اقتصادی استان لازم است یک برنامه عملیاتی برای توسعه ارتباطات تجاری تهیه کرد و لازم است که سیستم دولتی و خصوصی ارتباط موثرتری با یکدیگر داشته باشند.