به گزارش هورنیوز این روز ها سیستم های درخواست تاکسی آنلاین در کشور بسیار سر و صدا کرده است نمونه هایی مانند اسنپ و تپسی دو سامانه هوشمند درخواست تاکسی در کشور بوده که البته محبوبت بسیاری در سطح کشور مواجه شده اند.

البته ایده راه اندازی این مدل سامانه درخواست تاکسی هوشمند مطعق به شرکت امریکایی اوبر که از ۸ سال پیش(۲۰۰۹) فعالیت خود را در سان فرانسیسکو امریکا شروع کرد و در حال حاضر دربیش از ۵۳۰ شهر دنیا در حال سرویس دهی می باشد.

با بررسی به عمل آوردیم متوجه شدیم سامانه های آنلاین درخواست تاکسی زیادی در شهر اهواز در حال راه اندازی می باشد که هرکدام در حال حاضر به دنبال جذب راننده و شروع خدمات خود به شهروندان اهوازی می باشند.

در حین جسجوی و شناسایی شرکت ارایه دهنده خدمات تاکسی آنلاین متوجه حضور سامانه آنلاین دیگری به نام موتوپیک در شهر اهواز شدیم.

این سامانه همانطور که نامش پیداست خدمات پیک موتوری را سبک آنلاین را ارایه می دهد.

قرار مصاحبه ما با مهران عرب مدیرعامل موتوپیک به همان راحتی سرویس دهی این شرکت بدون حاشیه و تشریفات صورت پذیرفت که در ادامه ملاحضه می کنید.

موتوپیک بعنوان نخستین شرکتی که در اهواز صنعت حمل‌ونقل درون‌شهری را با تکنولوژی پیوند زد، چه سازوکاری دارد؟یا به صورت خلاصه موتوپیک چیست ؟

موتوپیک یک سامانه درخواست پیک موتوری است که علاوه بر نصب بروی موبایل‌های هوشمند توانایی ارسال درخواست برای تلفن ثابت از طریق شماره گیری تلفن ۳۳۰۶ را دارد درواقع با ما با استفاده از فن‌آوری، راهکار هوشمندانه‌ای را ارایه دادیم که چهار ویژگی شفافیت در قیمت، کیفیت،امنیت حمل بار و در دسترس بودن را در حمل‌ونقل موتوری لحاظ کرده است.

این سامانه با همکاری انجمن صنفی پیک ها موتوری اهواز طراحی و عملا با یک تماس با موتوپیک به کلیه پیک های موتوری طرف قرارداد ما متصل خواهند شد و نزدیک ترین راکب به محل مشتری به سرویس دهی خواهد پرداخت.

چرا موتوپیک به مانند دیگر نرم افزار های این حوزه نظیر اسنپ و تپسی تنها بر روی موبایل های هوشمند نیست و خط تلفن را به آن اضافه کردید؟

به سوال خوبی اشاره کردین موتوپیک برای تغییر فرهنگ مردم نیامده موتوپیک برای آن چهار ویژگی ای که اشاره شدن خلق شده است. اتفاقا پیاده سازی این بخش از نرم افزار و هوشمند سازی ارسال نزدیک ترین پیک موتوری برای مشتری که از طریق تلفن با ما تماس گرفته است وقت بسیاری از ما گرفت ولی در حال حاضر مشتریانی که بر هر ترتیب علاقه ای به استفاده از تلفن همراه برای درخواست سرویس ندارند می توانند از طریق شماره گیری تلفن ۳۳۰۶ درخواست خود را به اپراتور داده و سرویس خود را با همان امکانات نرم افزار موبایل (App) دریافت کنند.

چه امکاناتی مشتری پس از درخواست پیک دریافت می کند ؟

موتوپیک برای اولین بار کلیه محموله های ارسالی را با همکاری بیمه معلم بیمه بار نمود . تا کنون کلیه سرویس هایی که توسط پیک های موتوری همکار انجام می شد بدون بیمه بود در صورت رخدادن حادثه برای بار و محموله جبران خسارت آن برای راکب(موتورسوار) – مدیر پیک در برخی موارد مشکل بود از آنجایی هدف موتوپیک خدمت رسانی با کیفیت برای مشتریان است از این بایت نگرانی مشتریان را برطرف می کند که در صورت وجود حادثه خیالات راحت ما در کنار شما هستیم.

از دیگر امکانات موتوپیک امکان رصد آنلاین و به لحظه سرویس است که شما چه از طریق تلفن و یا نرم افزار موبایل توانایی رصد راکب (موتورسوار) را بر روی نقشه دارید یعنی زمانی که راکب قبول سرویس را انجام می دهد مبدا سرویس مکان را آن را مشاهده و نیز توانایی تماس مستقیم با آن را دارد همچنین پس از دریافت محموله از مبدا برای مقصد بار نیز نمایش این امکانات محیا است. در نتیجه مشتریان در طول زمان سرویس دهی از وضعیت محموله خود به صورت کامل مطلع خواهند شد.

تشخیص نیاز های مشتریان و پیک های موتوری چگونه انجام دادین؟

موتوپیک حاصل تلاش تیم فنی و پرسنل خلاق شرکت و نیز مشاوره بسیاری از کسب و کار های فعال اهواز بوده که ما از آن طریق به نیاز های اصلی مشتریان رسیدیم و نیز با جلسات متعدد با انجمن پیک های موتوری اهواز نیاز های سمت پیک موتوری و راکب (موتورسوار) بررسی شد که جا دارد در همکاری بسیار خوب انجمن و علی الخصوص جناب آقای آزاده رئیس این انجمن تشکر کنم.

ما در موتوپیک از مشاوران خیلی قوی سود می بریم که در هدف گذاری و اجرای اهداف کمک خیلی زیادی به این مجموعه انجام می دهند. البته نرم افزار های کامپیوتر و شاید کلیه کسب و کار همیشه می بایست در تشخیص صحیح نیاز های مشتریان و روند بازار گام بردراند در نتیجه ما همیشه در حال تغییر برای رفع نیاز مشتریان به بهترین حالت هستیم و صد در صد سامانه موجود بهترین و کامل ترین حالت خود قرار ندارد و  از دید ما هیچ زمان این اتفاق نخواهد افتاد.

قیمت کرایه های موتوپیک چند درصد تخفیف دارد ؟

در بحث قیمت نه تنها در مورد خدمات موتوپیک بلکه کلیه کسب و کار ها می بایست به صورت برنده – برنده طراحی شود این کسب کار بر سه عامل مشتری – راکب (موتورسوار)- پیک موتوری استوار است در نتیجه هر تصمیمی ممکن است بر عامل دیگر تاثیر بگذارد . با پایین آوردن قیمت ها مشتری بسیار راضی خواهد شد و در خواست برای موتوپیک بسیار بالا خواهد رفت ولی راکب به عنوان بازوی اجرایی انجام کار متضرر خواهد شد اون هم در شرایط آب و هوایی اهواز که واقعا انجام کار را مشکل خواهد کرد.

پس تعیین قیمت می بایست منطقی و با رعایت حقوق طرفین انجام پذیرد  در ابتدا به علت وجود نداشتن نرخنامه پیک موتوری برای کلیه مسیر های شهر اهواز نرخنامه جدید توسط انجمن تولید شد کالا قیمت خدمات پیک موتوری در اهواز به نسبت تاکسی سرویس ها بسیار پیایین است و آوردن نرخ به پایین تر از آن اقدامی شاید کوتاه مدت باشد کما اینکه سرویس های مشابه موتوپیک نظیر اسنپ و تپسی هم بعد از گذشت مدتی قیمت های خود را تغییر داده اند اولا در ساعت اوج سرویس قیمت های آنها در برخی موارد بالاترو یا خوشبیاننه مساوی تاکسی سرویس های محله است از دیگر مشکلات بوجود آمده برای آنها سرویس ندادن راننده با قیمت های تعیین شده است که این موضوع را می توانید در نظرات منتشر شده مردم بر روی app store – google paly مطالعه نمایید که بهه علت پایین بودن نرخ راننده سرویس را دریافت می کند ولی زمانی که به محل مشتری می رسد قیمت جدیدی را اعلام می کند و مشتری که شاید ۲۰ دقیقه منتظر رسیدن راننده بوده را مجبور به استفاده ازخدمات با نرخ بالاتر می کند. این موضوع نشان دهنده اشتباه در قیمت گذاری در شرکت های ارایه دهنده این گونه خدمات بوده است.

برنامه ما بر اساس قیمت پایین نخواهد بود و کیفیت سرویس دهی اولیت انجام کلیه فعالیت در موتوپیک می باشد که البته در بحث قیمت دو موضوع را کاملا دنبال می کنید ۱- قیمت منطقی ۲- شفافیت قیمت خدمات موتوپیک بدون هیچ تغییر قیمتی انجام می گردد و مشتری نرخ انجام خدمات را قبل مشاهده و سرویس خود را انجام خواهد داد و البته بسیاری همکاری و خدمات دیگر برای مشتری همه چیز قیمت انجام سرویس نیست و با تحقیقات انجام شده تنها ۱۰ % مشتریان نیاز به کاهش قیمت داشتند که برای کلیه مشتریان خدمات ویژه تری در مناسبت های مختلف انجام خواهیم داد.

چرا به صورت مستقل اقدام به استخدام راکب پیک موتوری نکردین و از دیگر راکب های پیک موتوری استفاده نمودین ؟

ما در ابتدا قصد به جذب راکب برای مجموعه موتوپیک داشتیم ولی با جلساتی که با انجمن پیک های موتوری برگزار کردیم و استقبال آنها را از این طرح مشاهده کردیم به این نتیجه رسیدیم با همکاری مشترک از ظرفیت موجود استفاده ببریم و موتوپیک مرکز تماس پیک های موتوری اهواز باشد و مشتری با یک تماس به اکثر پیک های موتوری متصل شود. در اهواز اکثر پیک های موتوری در مرکز شهر بوده و به سرویس دهی در آن منطقه می پردازند در نتیجه رقابت در آن منطقه بالا هدف موتوپیک سرویس دهی در کلیه نقاط بود در موقیعت راکب در محله های مختلف بهره می بریم . روزانه بالغ بر ۶۰۰۰ سرویس پیک از مرکز شهر به سایر نقاط انجام می شود که با تحلیل نرم افزاری که انجام دادیم به صورت متوسط در محلات پر رفت و آمد نظیر امانیه – کیانپارس – زیتون – کیان آباد – گلستان و کمپلو در ساعت ۵ راکب وجود دارد که می بایست برای دریافت سرویس جدید به مرکز شهر مراجعه کند در نتیجه امکان سرویس دهی مطلوب برای مشتریان با ناوگان فعلی کاملا مهیاست .البته برای هندل کردن ناوگان در ساعات شلوغی سرویس در مناطق مختلف اقدام به جذب راکب کرده ایم که بنا بر درخواست های رسیده در محله های مختلف قرار می گیرند . از دیگر دلایل استفاده از راکب های سایر پیک های موتوری در موتوپیک حرفه ای بودن این راکب هاست . یکی دیگر از مشکلات اسنپ و تپسی استفاده از رانندگان آماتور بوده که در پیدا کردن آدرس ها مشکل دارند و این موضوع باعث ایجاد تاخییر در سرویس خواهد شد.

همچنین از دیگر مشکلات می توان به مثال اخلاقی اشاره نمود که این موضوع را در سال ۲۰۱۴ توسط یکی از رانندگان شرکت اوبر بوجود آمد و استخدام راننده فقط گرفتم سفته – فرم استخدامی و کپی کارت و ملی و … بقیه مدارک نیست راننده باید دارای سابقه در پیک موتوری بوده و علاوه بر فیلتر موتوپیک قبلا توسط آژانس های پیک موتوری و انجمن پیک های موتوری تایید شود تا در صورت بروز مشکل کلیه مجموعه پاسخگوی آن باشند.

چه زمان سرویس موتوپیک راه اندازی رسمی میشود ؟

ما از اردیبهشت ماه سال جاری شروع به آموزش راکب ها برای استفاده از سیستم کردیم که باید بگم سخت ترین بخش کار نه تولید نرم افزار بلکه همین قسمت آموزش راکب ها از حالت سنتی به بکار گیری از نرم افزار های آنلاین بود بهترین روش آموزش به نظر من در عمل انجام دادن فعالیت است در نتیجه از ابتدای خرداد ماه به صورت آموزشی سرویس های موتوپیک را با کمک و همراهی بخشی از دوستان شروع کردیم در این مدت ۲ ماه راکب ها در محیط عملی کار قرار گرفتند و در اجرای سیستم خیلی خوب مهارت پیدا کردند از همنیجا از دوستانی که در این مدت ما را به علت اشکالات و عدم آشنایی ناوگان تحمل کردند و اقدام به گرفتن سرویس کردند بی نهایت تشکر می کنم.

با توجه به نظرسنجی های انجام شده از مشتریان فعلی ما در خرداد ما امتیاز سرویس دهی ما با توجه به الگوریتیم خاصی که در نظرسنجی ها داریم حدود ۲۰ از ۱۰۰ بود ولی با تلاشی که انجام شده این امتیاز به حدود ۷۰ در تیر ماه رسید.

از انجایی که ما برای برند شدن آماده ایم و نه برای یک فعالیت کوتاه مدت می بایست به کیفیت نسبی می رسیدم تا فعالیت خود را در سطح شهر شروع کنیم الان زمان آن رسیده که در مرداد ماه فعالیت موتوپیک به مشتریان جدید معرفی شود.