هورنیوز – سرهنگ قاسم قدرتی شامگاه گذشته در نشست شورای ترافیک استان اظهار کرد: با اقدامات مختلف در سال جاری ۴۰ درصد از تصادفات استان کاهش پیدا کرد و رتبه اول با فاصله بسیار از رتبه دوم در کشور به استان خوزستان اختصاص دارد.

وی افزود: برعکس وضعیت کاهش در استان، خرمشهر در زمینه مصدومان چهار درصد و در زمینه تصادفات منجر به فوت ۴۰ درصد افزایش پیدا کرده است. خسارات ناشی از تصادفات هم در این شهرستان ۶ درصد افزایش داشت.

سرهنگ قدرتی عنوان کرد: استفاده از روش های مختلف برای کنترل سرعت، نصب چراغ در تقاطع شهید جهان آرا و مطهری، چراغ عبور عابر پیاده، احداث پل هوایی عابر پیاده مکانیزه در تقاطع شهید مطهری و بلوار علی ابن ابیطالب می تواند در پیشگیری و کاهش تصادفات در خرمشهر مؤثر باشد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی خوزستان اظهار کرد: پیشنهاد می شود این مسائل در شورای ترافیک شهرستان مطرح و برای اجرایی شدن آنها از مطالبات خرمشهر بهره مند شوند.

سرهنگ قدرتی اظهار کرد: در مجموع ۶ هزار و ۱۰۸ فقره تصادف در پنج ماه امسال داشتیم که ۵۵ فقره کاهش داشته است. در بحث متوفقیان به تعداد ۴۹ نفر معادل۴۰ درصد کاهش داشتیم.

وی عنوان کرد: در بحث علل وقوع تصادفات به ترتیب عمده ترین علل عدم رعایت حق تقدم یک هزار و ۴۴۰ فقره یعنی ۲۸ درصد نقش داشته و بعد از آن هم عدم توجه به جلو، عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه، انحراف و تجاوز به چپ و عدم رعایت فاصله طولی نقش داشتند.

سرهنگ قدرتی با اشاره به اینکه بین ساعت۲۰ تا ۲۴ بیشترین تصادفات رخ داده است، ادامه داد: ۲۵۸ درصد افزایش برخورد با تخلف سرعت غیرمجاز را در پنج ماه اول سال جاری داشتیم.۴۱ درصد سبقت غیرمجاز، عبور از چراغ قرمز هفت درصد، عبور از محل ممنوع هفت درصد، حرکت به صورت مارپیچ هفت درصد و در زمینه حرکت در خلاف جهت تعیین شده ۲۲ درصد افزایش برخورد داشتیم.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی خوزستان بیان کرد: در پنج ماه اول امسال ۳۲۱ گواهینامه رانندگان متخلف و ۱۴ هزار و ۹۰۴ موتورسیلکت را نیز توقیف کردیم.

مهر