به گزارش هورنیوز آیت‌الله عباس کعبی در اختتامیه سومین اجلاسیه مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: سران سه قوه، شورای عالی امنیت ملی، مجمع تشخیص مصلحت نظام، شورای عالی انقلاب فرهنگی، خبرگان ملت و همه مدیرانی که توان کار دارند، به داد استان خوزستان برسند.

 وی در خطاب به مسؤولان بیان کرد: مسؤولان ندای استغاثه مردم خوزستان را بشنوید و به فکر چاره برای حل آن باشید، پیش از آن که دیر شود.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: متاسفانه دولت پیگیری مطالبه رهبری در حل مشکلات مردم توسط خبرگان مردم را به صورت یکپارچه نشنیده است و تاکنون جواب قانع کننده‌ای به نمایندگان مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری داده نشده و از طرفی نگرانی مردم برطرف نشده است.

 کعبی اظهار کرد: صبر مردم استان خوزستان به آخر رسیده، چرا که حلم و بردباری این مردم نجیب حدی دارد استان خوزستان برای غلبه بر معضلات پیچده خود به اراده، عزم، همت و اقدام ملی نیاز دارد.

وی با تاکید بر اینکه مشکلات خوزستان همچنان لاینحل مانده است، بیان کرد: همه نمایندگان خوزستان در مجلس خبرگان رهبری با وحدت و جدی‌تر از گذشته پیگیر تحقق مطالبات رهبری در حل معضلات استان هستند.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: متاسفانه تاکنون گزارش موثری در رفع نگرانی‌های مردم و پاسخ قانع کننده‌ای به خبرگان رهبری از سوی مدیران اجرایی کشور داده نشده است.

وی تصریح کرد: علاوه بر رنج، بیکاری و محرومیت و فقر مطلق در مناطق آسیب دیده اجتماعی و آلایندگی وتخریب شدید محیط زیست، ریزگردها و خشک شدن هور العظیم وعدم تخصیص ارزش افزوده ناشی از آلایندگی و تضییع حق خوزستان در انتقال بی رویه و غیر قانونی آب خوزستان، مشکل فاضلاب و آب شرب مردم، خشک شدن نخیلات و خلاصه مشکلات انباشته خوزستان و تبعیض حتی در انتصابات دولتی بر یاس و ناامیدی مردم از مسئولان دولتی اثر زیادی گذاشته است.

کعبی در ادامه عنوان کرد: صبر مردم تمام شده است و خطرات ناامنی و سوء استفاده دشمن بیشتر شده است.

وی متذکر شد: هجرت معکوس از خوزستان به سایر استانها فوق العاده فراوان شده است. هجرت نیروی انبوه کار و نخبگان به سایر استانها و حتی به خارج از کشور توام با آسیب ها و مخاطرات فراوانی است تا آنجا که اعلام شده حداقل ۷ هزار معلم متقاضی انتقال از خوزستان به سایر استانها هستند.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: لایروبی کارون و اروند و احیای کشتیرانی تجاری، تلاش برای کارآفرینی و حل مشکلات معیشتی و ساماندهی و توانمندسازی مناطق محروم و رونق کسب و کار،  همتی جهادی و اقدام ملی سران سه قوه را به طور ویژه می‌طلبد.

آیت‌الله کعبی در پایان به ساحت قدس الهی عرض کرد: “اللهم اشهد انی قد بلغت”(خدایا شاهد باش که من ابلاغ کردم).