هورنیوزمحمد سواری اظهار کرد: مدتی است که برخی از افراد برنج خارجی را با مقدار کمی از برنج ایرانی (برنج عنبر) مخلوط می‌کنند و آن را در کیسه‌های برنج ایرانی به فروش می‌رسانند که این مساله بسیار مشکل‌ساز شده است.

وی افزود: عده‌ای از افراد سودجو اقدام به مخلوط کردن برنج‌ها می‌کنند که این مساله به یک معضل برای کشاورزان تبدیل شده است.

رئیس انجمن برنج خوزستان تصریح کرد: باید برای کیسه برنج ایرانی نشانه‌ و علامت‌های خاصی درنظر گرفته شود تا بتوان افراد خاطی را در این زمینه به واسطه کیسه‌ها شناسایی کرد زیرا این مساله به ضرر سلامت جامعه و اقتصاد کشور است.

سواری عنوان کرد: این برنج‌های خارجی که با برنج‌های ایرانی مخلوط می‌شوند و به فروش می‌رسند، از طریق بندر شادگان وارد کشور می‌شوند و مسئولان باید در خصوص واردات این محصول پیگیری‌های لازم را انجام بدهند.

وی با بیان این‌که واردات برنج‌های خارجی کم‌کیفیت بیشتر از آنکه به سود جامعه باشد، اقتصاد جامعه را نابود می‌کند، خاطرنشان کرد: این محصول به صورت قاچاق از کشور هند به کشور امارات و بعد از آن به خوزستان وارد می‌شود و ضروری است که در این زمینه به مساله قاچاق توجه ویژه‌ای شود زیرا این مساله سلامت غذایی شهروندان و اقتصاد را تهدید می‌کند.

 

ایسنا