هورنیوزجبار عبودزاده اظهار کرد: گمرک جمهوری اسلامی ایران حدود ٣ماه است که در مبادی خروجی این منطقه مستقر شده است و همه اصناف منطقه آزاد اروند مانند بازار کنزالمال از مزایای معافیت گمرکی برخوردار هستند و می‌توانند از این معافیت استفاده کنند.

وی با اشاره به فعالیت تجار و بازرگانان منطقه آزاد اروند افزود: تاکید ما به تجار و بازرگانان فعال در شهرهای آبادان و خرمشهر این است که از مزایای منطقه آزاد اروند و معافیت‌های این منطقه استفاده کنند.

مدیر بهبود محیط کسب و کار و توسعه رقابت سازمان منطقه آزاد اروند تصریح کرد: با تدابیری که از سوی مدیران این منطقه اندیشیده شده است، فعالان تجاری و اقتصادی مانند گذشته نیاز به انبار و گمرک ندارند و این مساله نیز یکی دیگر از مزایای کسب و کار و تجارت در منطقه آزاد اروند است.

عبودزاده با بیان این‌که متولی برگزاری جشنواره خرید سازمان منطقه آزاد اروند است، عنوان کرد: برای رفع موانع و اجرای هرچه بهتر جشنواره اروند سلام کارگروهی با حضور سازمان منطقه آزاد اروند، اصناف و اتاق‌های بازرگانی آبادان و خرمشهر تشکیل خواهد شد تا شاهد برگزاری این جشنواره در منطقه آزاد اروند باشیم.

وی با بیان این‌که سازمان منطقه آزاد اروند آماده هر نوع همکاری با تجار و بازرگانان این منطقه است، خاطرنشان کرد: با برگزاری جشنواره‌ای مانند جشنواره خرید “اروند سلام” به دنبال آن هستیم تا سرمایه‌گذاران بیشتری وارد این منطقه شوند.

منطقه خوزستان، جشنواره خرید با عنوان “اروند سلام” از ۹ آذر تا یکم دی در منطقه آزاد اروند برگزار می‌شود.

 

ایسنا