هورنیوز – موسی شیخی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا – منطقه خوزستان، اظهار کرد: در سال جاری برای سوادآموزان برنامه‌های مختلفی در سازمان سوادآموزی در نظر گرفته شده است که مهم‌ترین برنامه پیش رو برگزاری جشنواره انشانویسی با موضوع پرسش مهر ریاست‌جمهوری در بین مخاطبان و سوادآموزان دوره انتقال است که در هفته سوادآموزی برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه از مجموع سوادآموزان تحت پوشش در سال ۹۶، ۱۱ هزار و ۲۲۸ کم‌سواد در دوره انتقال (پایان ابتدایی) مشغول تحصیل هستند، افزود: این جشنواره در تاریخ هفتم تا دهم دی ماه برگزار می‌شود. به استان‌ها ابلاغ کرده‌ایم که در شهرستان‌ها در تاریخ ۱۰ دی‌ماه آثار سوادآموزان را دریافت کنند و بررسی‌های لازم را انجام دهند، سپس در پایان دی‌ماه نفرات برتر جشنواره معرفی می‌شوند.

معاون سوادآموزی اداره‌کل آموزش و پرورش خوزستان در خصوص هدف از برگزاری این جشنواره، گفت: تقویت روحیه مشارکت‌جویی در بین سوادآموزان و اعضای خانواده آن‌ها، ارتقای آگاهی سوادآموزان نسبت به بهبود و ترویج رفتارهای مثبت و اخلاق سازنده و کمک به ارتباط موثر با افراد جامعه در فعالیت‌های اجتماعی، از مهم‌ترین اهداف اجرای این جشنواره است.

ایسنا