هورنیوز – محمدرضا رضایی اظهار کرد: با توجه به سیستم‌هایی که در اداره کل هواشناسی خوزستان فعال است با این اداره کل هماهنگ هستیم که لحظه به لحظه وضعیت آب و هوای هر روز را به ما ارایه می‌دهند.

وی افزود: نصب ۲ دستگاه فرود اتوماتیک (ILS) در ۲ سر باند فرود این فرودگاه را در نظر داریم تا شعاع دید را در شرایط گرد و خاک افزایش دهیم .

مدیر کل فرودگاه‌های استان خوزستان اظهار کرد: این ۲ دستگاه با هماهنگی استانداری خوزستان و سازمان فرودگاهی کشور خریداری می‌شوند و که اعتبار آن‌ها ۲۰۰ میلیارد ریال است.

وی ادامه داد: همچنین با توجه به این که فرودگاه اهواز در شهر واقع شده هنگام تردد حجاج مشکل به وجود می آید لذا باید برای ورود به فرودگاه از سوی شهرداری اهواز ترتیبی اتخاذ شود که در پروازهای داخلی و خارجی به مشکلی برنخوریم.

رضایی با بیان این که فراخوان فرودگاه جدید اهواز نیز تا ۱۵ روز آینده تمام می‌شود توضیح داد: هشت شرکت داخلی و خارجی در این فراخوان شرکت کردند.

وی تاکید کرد: برای فرودگاه جدید و تردد این فرودگاه نیز باید برنامه ریزی شود تا جاده ای اختصاصی در کنار بزرگراه خلیج فارس برای فرودگاه جدید تعبیه شود و در آینده دچار معضل تردد در این مسیر نیز نشویم.

مدیر کل فرودگاه‌های خوزستان ادامه داد: فرودگاه جدید اهواز ۲ هزار و ۴۵۰ هکتار است و قرار است شهر فرودگاهی در جنوب غرب کشور ساخته شود که مستلزم داشتن مسیر تردد خاص است.

ایرنا