هورنیوز – تراکتورسازی بعد از برد مقابل سپیدرود و تساوی برابر صنعت نفت آبادان، امروز بهترین فرصت را داشت تا در میزبانی از فولاد خوزستان ۳ امتیاز را بگیرد و نیم‌فصل را با حضور در جمع تیم‌های نیمه بالای جدول به پایان ببرد؛ ولی آنها در دقیقه ۶۶ با شوت تماشایی صابر حردانی دروازه خود را باز شده دیدند و در دقیقه ۷۴ با گلزنی محمدرضا مهدی‌زاده توانستند گل تساوی را بزنند و تنها یک امتیاز بگیرند اما شاگردان پورموسوی با همین نتیجه ۲۷ امتیازی شدند و با حضور در جایگاه سوم جدول دور رفت لیگ هفدهم را تمام کردند.

هفته پانزدهم لیگ برتر؛ ساعت: ۱۴ ؛ تاریخ: ۹۶/۰۹/۱۵
استادیوم: یادگار امام تبریز/ تماشاگر: ۳۱۰۰ نفر
داور: اشکان خورشیدی؛ کمک‌ها: حسن یوسفی، محسن سلطانی و کمیل غلامی/ ناظر: نادر جعفری.

اخطار: علی طاهران(۴+۹۰) از تراکتورسازی

تراکتورسازی تبریز
فرزین گروسیان، محمدرضا مهدی‌زاده، محمد مسلمی‌پور، محمد ایرانپوریان، محمد نادری، علی طاهران، محمد نوری، شهرام گودرزی(۷۱- مهدی شریفی)، محمد ابراهیمی، محمدرضا آزادی و فرزاد حاتمی(۷۹- امیر اسدزاده)
سرمربی: یحیی گل‌محمدی

فولاد خوزستان

حامد لک، عبدالله کرمی، ایوب والی، احمد عبدالله‌زاده(۸۵- مجتبی نجاریان)، پیمان شیرزادی، سینا مریدی، عبدالله ناصری، صابر حردانی(۸۳- حمید گلزاری)، علی‌اصغر عاشوری، رحیم زهیوی و فرشاد جانفزا(۸۸- سید میثم هاشمی‌زاده).

سرمربی: سید سیروس پورموسوی

 

شرح بازی

شاگردان گل‌محمدی از همان شروع مسابقه، بازی هجومی را در دستور کار قرار دادند و با پاس‌ها و حرکات سرعتی به دنبال رسیدن به گل بودند که تا دقیقه ۱۵ دو موقعیت جدی توسط حاتمی و آزادی برای زدن گل داشتند که واکنش‌های حامد لک مانع از به ثمر نشستن آنها شد؛ در ادامه تراکتوری‌ها شانس خود را با ارسال از جناحین و شوت‌های از راه دور برای رسیدن به گل امتحان می‌کردند که به غیر از یک برخورد توپ به تیرک دروازه، نتوانستند کار خاصی انجام دهند و گلزنی کنند؛ بازیکنان فولاد در نیمه اول بیشتر توپ را در میانه زمین به گردش درآوردند و دو بار با شوت راه دور زهیوی دروازه تراکتور را تهدید کردند اما مثل تراکتوری‌ها نتوانستند گلزنی کنند تا ۴۵ دقیقه اول بدون گل خاتمه یابد.

فولاد در نیمه دوم نمایش متفاوت‌تری ارائه کرد و بازی هجومی‌تری انجام داد و تراکتوری‌ها بیشتر در زمین خودی و میانه میدان سعی در مهار حملات حریفشان داشتند؛ شوت‌های راه دور و بهره‌مندی از سرعت و تکنیک بازیکنان جزو تاکتیک تیم پورموسوی قرار گرفته بود که اصرار بر انجام آن در دقیقه ۶۶ نتیجه داد و صابر حردانی با شلیک تماشایی راه دور به کنج دروازه تراکتور موفق شد گل اول مسابقه را به ثمر رساند؛ شاگردان گل‌محمدی که نمی‌خواستند بازنده نیم‌فصل را تمام کنند، پس از دریافت گل سراسر هجومی کار کردند و توانستند در دقیقه ۷۴ روی ارسال ابراهیمی و ضربه مهدی‌زاده گل تساوی را بزنند؛ در ادامه هر دو تیم فرصت‌هایی با نفوذ از جناحین به وجود آوردند ولی هیچکدام حاصلی در پی نداشت تا هر دو تیم صاحب یک امتیاز شوند.

 

شرح گل

تراکتورسازی ۰ – فولاد ۱ (دقیقه ۶۶: صابر حردانی): ناصری به زیبایی منطقه بازی را به سمت چپ زمین عوض کرد که توپ به حردانی رسید و او با حرکت در عرض و شوت روی پای تماشایی از فاصله ۲۵ متری به کنج دروازه تراکتورسازی گل اول مسابقه را برای فولاد به ثمر رساند.

تراکتورسازی ۱- فولاد ۱ (دقیقه ۷۴: محمدرضا مهدی‌زاده): ارسال خوب ابراهیمی از روی ضربه آزاد میانه زمین به مهدی‌زاده رسید که او بعد از مهار توپ با سینه و یک چرخش گل تساوی را برای تراکتورسازی زد.

بهترین بازیکن

حامد لک با دو مهار توپ عالی در ۱۵ دقیقه ابتدایی مسابقه اجازه نداد شاگردان گل‌محمدی به خواسته خود برسند و برابر تیم سابق خود نمایش خوبی داشت تا فولاد با ۱۰ بازی بدون باخت متوالی نیم‌فصل را به پایان برساند.

 

لحظات حساس

دقیقه ۲: شوت پُر قدرت فرزاد حاتمی از زاویه بسته با واکنش خوب حامد لک به کرنر رفت.

دقیقه ۱۳: بازیکنان تراکتورسازی ضربه آزاد را کوتاه کار کردند که در این صحنه شوت راه دور نادری با اختلاف کمی از کنار تیرک عمودی دروازه فولاد به اوت رفت.
دقیقه ۱۵: آزادی بهترین فرصت را داشت تا دروازه تراکتورسازی را در موقعیت تک به تک باز کند اما حامد لک با واکنش تماشایی توپ را با پا برگشت داد و در ریباند هم شوت حاتمی را کرمی از روی خط برگشت داد و لک مجددا توپ را در اختیار گرفت.

دقیقه ۲۱: توپ ارسالی از جناح راست زمین را حاتمی با ضربه سر زد که توپ با اختلاف کمی از کنار دروازه فولاد به بیرون رفت.
دقیقه ۲۲: در حالی که آفساید جانفزا اعلام شده بود، شوت پای چپ این بازیکن را گروسیان به بیرون دفع کرد.
دقیقه ۲۳: ارسال طاهری از روی کرنر و ضربه سر آزادی روی تور دروازه فولاد فرود آمد.
دقیقه ۲۴: شوت زهیوی از فاصله ۳۰ متری با فاصله کمی از کنار دروازه تراکتور راهی اوت شد.

دقیقه ۲۸: زهیوی بعد از چرخش، از قوس محوطه جریمه تراکتور با پای چپ شوت‌زنی کرد که گروسیان به راحتی توپ را جمع کرد.
دقیقه ۳۷: پاس در عرض خطرناک ابراهیمی به مقابل دروازه فولاد را ناصری به خوبی به کرنر فرستاد.

دقیقه ۴۶: شوت روی پای جانفزا از پشت محوطه جریمه به شکل خطرناکی از کنار دروازه تراکتور به بیرون رفت.
دقیقه ۵۱: نزدیک بود ارسال ناصری تبدیل به گل اول فولاد شود که مهاجمان فولاد نتوانستند ضربه آخر را بزنند تا توپ به اوت برود.
دقیقه ۵۶: شوت کم دقت حاتمی با اختلاف زیادی راه اوت را در پیش گرفت.
دقیقه ۵۷: حردانی با یک حرکت تکنیکی از سمت چپ محوطه جریمه تراکتور نفوذی انجام داد ولی ارسال کوتاه او را گروسیان جمع کرد.

دقیقه ۷۳: مریدی با شوت روی پا قصد گلزنی داشت که ضربه او راهی به دروازه تراکتور پیدا نکرد.
دقیقه ۷۶: شوت پُر قدرت عاشوری از سمت راست زمین با اختلاف کمی از کنار تیرک عمودی دروازه تراکتور به بیرون رفت.
دقیقه ۷۷: پاس به عقب شیرزادی با ضربه سر و شوت عبدالله‌زاده راه به جایی نبرد.

اتفاق ویژه

یحیی گل‌محمدی که ابتدای فصل نتوانسته بود بازیکن جدیدی به تیمش اضافه کند و با کمبود بازیکن مواجه بود، در دور رفت مشکلات زیاد دیگری از جمله محرومیت و مصدومیت پُر تعداد نفرات تیمش را هم تجربه کرد اما حالا با سپری کردن نیم‌فصل سخت، در انتظار نقل و انتقالات زمستانی و خریدهای پُر تعداد است.
ضمن اینکه روند شکست‌ناپذیری فولاد هم امروز ادامه پیدا کرد و شاگردان پورموسوی که پنج برد و چهار تساوی متوالی داشتند، امروز هم یک امتیاز از تراکتور در تبریز گرفتند.

در حاشیه

* حامد لک، دروازه‌بان ملی‌پوش فولاد بعد از یک بازی محرومیت مجددا به ترکیب برگشته و مقابل تیم سابق خود تراکتورسازی بازی می‌کند.
* مهدی کیانی، کاپیتان تراکتورسازی تنها بازیکن محروم این مسابقه است.
* فولاد در این مسابقه فرزاد جعفری، آرش افشین و یوسف وکیا را به دلیل مصدومیت در اختیار ندارد.

* مهدی شریفی که با اتمام دوران خدمت سربازی باید به سپاهان بازگردد، پیش از شروع مسابقه امروز از هواداران تراکتورسازی خداحافظی کرد.
* به نظر می‌رسد تغییر ساعت بازی از ۱۵ به ۱۴ که به دلیل احتمال بارش باران اتفاق افتاده موجب شده تماشاگران زیادی به ورزشگاه یادگار امام نیایند.

*دقیقه ۳۸: ارسال دقیق ابراهیمی را آزادی با ضربه سر زد که توپ بعد از برخورد به تیرک عمودی دروازه فولاد به اوت رفت.
* بعد از افتادن آزادی روی زمین گل‌محمدی اعتقاد زیادی به خطا داشت و به داور مسابقه اعتراض کرد.

* هواداران تراکتورسازی مهدی شریفی را با شعار «مهدی امپراتور» تشویق کرد.