به گزارش هورنیوز در جلسه شورای اداری خوزستان که ۲۰ آذرماه گذشته در سالن استانداری خوزستان با حضور معاون اول رئیس جمهور، وزیر نیرو، وزیر جهاد کشاورزی، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست و… برگزار شد، پس از مجادله بین نمایندگان استان و عیسی کلانتری رئیس سازمان محیط زیست با یک ادبیات بسیار سخیف و در حضور مسئولین مملکتی استان شهید پرور خوزستان را به لات خانه معرفی کرد و…

پس از این موضوع نمایندگان استان مصاحبه و اظهار نظرهایی داشتند که این خود نمی تواند دردی از این مردم زجر کشیده دوا کند و توهین آن مسئول هنوز بدون جواب مانده است.

همچنین امام جمعه موقت اهواز با صراحتی تمام همه مسئولینی که انتقال آب از سرچشمه های رودهای خوزستان را برای شرب عنوان کرده اند دروغگو خطاب کرد و گفت: ما از رئیس جمهور و دولت می‌خواهیم جلوی برنامه‌های وزارت نیرو را بگیرد و اگر این کار را نکند پیامدهای خطرناکی خواهد داشت از جمله به تعطیلی کشاندن طرح کشاورزی مقام معظم رهبری، هجرت گسترده روستائیان به حاشیه شهرها، چندبرابر شدن ریزگردها، خشکیده شدن تالاب‌ها و بالاخره مشکلات امنیتی فراوان که امنیت کشور را به مخاطره خواهد انداخت.

وی در بخشی دیگر افزود: اخیراً رئیس سازمان محیط زیست کشور اظهارات غیرکارشناسانه و غیرمسئولانه‌ای در رابطه با آب‌های خوزستان مطرح کرده است مبنی بر اینکه آب‌های خوزستان مازاد است، در نتیجه هیچ اشکالی ندارد به جاهای دیگر منتقل شود. این اظهارنظر نزد کسانی که کارشناس هستند غیرواقعی و دروغ محض است که یا ناشی از بی‌اطلاعی ایشان است و یا خدای نکرده ناشی از نیات دیگری است که ان‌شاءالله خداوند همه ما را از این نیات تطهیر کند.

باتوجه به همین موضوع یکی از نمایندگان معترض واقعی که مشخص بود از لابی پشت پرده برخی سیاسیون مرکز با اطلاع است و فریاد خوزستانیها را نمایندگی می کرد اظهار کرد: رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با یک لابی پشت پرده سیاسی و بدون مطالعه، مجوز انتقال آب خوزستان را صادر کرده و گفته که انتقال آب از نظر محیط زیست جایز است و مشکلی ندارد در حالی که تاکنون در تاریخ سازمان حفاظت محیط زیست کشور صدور مجوز انتقال آب نداشته ایم چون تالابها و رودخانه های خوزستان خشک هستند.

قاسم ساعدی نماینده مردم دشت آزادگان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: این کار آقای کلانتری برخلاف منویات مقام معظم رهبری است و وی خارج از چارچوب نظام عمل می کند.

پس از این موضوعات و جنجالهای رسانه ای و … اما تا امروز هیچگونه عکس العمل مفیدی از مجمع نمایندگان استان خوزستان در مجلس شورای اسلامی مشاهده نشده و این را هم می توان خاطر نشان کرد که اگر نمی توانند رئیس یک سازمان را به دلیل اظهارات نامتعارف و توهین به مردم این خطه استیضاح کنند، اما می توان افرادی همچون وزیر کشور را به دلیل این توهین در شورای اداری استان مورد بازخواست قرار بدهند. و یا می توان از وزیر نیرو پرسید که انتقال آبی که می فرمایند حدود یک میلیارد و صد میلیون متر مکعب است را چرا به قول نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری، به دروغ می گویید برای مصرف شرب است. آیا این توجیه موافقت قبلی انتقال آب از تونل بهشت آباد به میزان یک میلیار متر مکعب در سال ۸۴ بعنوان وزیر نیرو نمی باشد؟

پس در پایان ما همچنان منتظر عکس العملهای نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی در خصوص توهین به مردم استان و اقدام غیر کارشناسی رئیس سازمان حفاظت محیط زیست و عدم درنظر گرفتن نیازهای اساسی مردم مظلوم خوزستان هستیم.

این رسانه آمادگی کامل خود را جهت درج نظرات و توضیحات وزارت نیرو، سازمان محیط زیست، مسئولین استانی بخصوص استاندار خوزستان و همچنین مجمع نمایندگان استان خوزستان اعلام می دارد.