به گزارش هورنیوز، مصطفی پناباد رئیس کمیته جت اسکی استان خوزستان در گفتگو به خبرنگار ما اظهار کرد: این رشته در ایران قدمت سی ساله دارد و از سال ۵۶ وارد کشور شده است. در استان خوزستان رشته جت اسکی از سال ۸۰ به صورت مبتدی شروع به کار کرده است که در سال ۹۶ به حد زیادی گسترش یافته و تغییر وضعیت مساعدی داشته است.

وی افزود: تا قبل از سال ۹۶ هیچگونه مسابقه رسمی در این خصوص برگزار نشده که به همت هیات انجمن های ورزشی استان درسال ۹۶ دو اردوی انتخابی تیم ملی در استان خوزستان برگزار شده است.

او عنوان کرد: علاوه بر اردوها ۴ دوره آموزشی گواهینامه و آموزش قواتین مقررات رشته جت اسکی برگزار شده است که در تاریخهای ۱۵تا۱۸اسفند ماه اولین اردوی تیم ملی در خوزستان نیز برگزار خواهد شد و در روز اختتامیه یک مسابقه برگزار میشود.

پناباد افزود: استان خوزستان در رشته جت اسکی تغییر و گسترش وسیعی داشته است به صورتیکه که قهرمان شدن این تیم تا پایان سال به حد زیادی افزایش یافته است.

رئیس کمیته جت اسکی استان افزود: کمیته جت اسکی خوزستان درحال حاضر ۷۰ نفر عضو فعال دارد که در این مجموعه ۴۰ دستگاه جت اسکی در اختیار متقاضیان قرار دارد.

وی در خصوص مبحث مهم استعدادیابی گفت: برای این رشته یک کمیته اختصاص داده شده که حداقل یک بار تست کردن و استفاده رایگان از دستگاه های جت اسکی را برای عموم علاقمندان فراهم میکند و از این طریق باعث تشویق کردن و جذب افراد میشویم.

پناباد با اشاره به اینکه کمیته جت اسکی خوزستان از لحاظ مالی هیچ دریافتی از هیات انجمن های ورزشی نداشته است و تمام هزینه ها از طریق بخش خصوصی و اسپانسر پرداخت شده افزود: اردوی انتخابی تیم ملی برای اولین بار به میزبانی دزفول در استان خوزستان برگزار و تا قبل از این چند مسابقه و اردو در شهرهای دیگر برگزار شده است.

رئیس کمیته جت اسکی خوزستان گفت: با توجه به رسمی بودن این رشته هیچ گونه موارد غیرقانونی در رابطه با آن وجود ندارد تمامی افزاد با هر رده سنی می توانند به این رشته مفرح ورزشی بپردازند.

وی عنوان کرد: سال ۹۷ برای اولین بار در ایران مسابقات انتخابی تیم ملی در کشور اندونزی برگزار میشود و تلاش برای به حداکثر رساندن سهمیه استان خوزستان در دستور کار این کمیته قرار دارد.

پناباد در پایان گفت: با توجه به پتاسیل آبی خوزستان این استان توانایی پیشرفت و توسعه بیشتری در این رشته را دارد. سدها، آبهای آزاد این استان در شهرهای مختلف امکان برگزاری مسابقات را به آسانی فراهم میکند. در همین رابطه در سال جدید نهایت جدیت و سعی بکار گرفته میشود تا که بتوان به سمت فراگیر کردن این رشته حرکت کرد.