تبدیل چهره خشن طلاق به ژستی روشنفکر مآبانه در خوزستان/آمار طلاق توافقی همچنان رو به افزایش

در سال های گذشته باوجود هشدارهای کارشناسان به مسئولان پیرامون بالا رفتن نگران کننده آمار طلاق و لزوم بهبود شرایط اقتصادی، اشتغال جوانان، انجام مشاوره های متعدد در سطوح مختلف جامعه و آگهی بخشی به خانواده ها اما تاکنون اقدامی مؤثر در جهت کاهش شیب طلاق در استان صورت نگرفته است.

****

۸۵۰۰ مهندس کشاورزی جویای کار در خوزستان

رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی خوزستان گفت: نظام مهندسی کشاورزی استان ۸۵۰۰ نفر عضو جویای کار دارد.

****

سد گتوند فاجعه زیست محیطی ایران/انحلال ۲۱ میلیون تن نمک در مخزن سد گتوند

شاید بتوان سد گتوند را بزرگترین اشتباه زیرساختی تاریخ معاصر ایران دانست. همچنین این سد پرهزینه ترین سدی است که در ایران ساخته شده است.

****

نیش عقرب بر تن کودکان خوزستانی/تراژدی تلخی که پایان ندارد

در روزگاری که دردهای ناعلاج بسیاری با پیشرفت علم پزشکی مداوا می‌شوند در برخی نقاط خوزستان همچنان کودکانی هستند که بر اثر عقرب گزیدگی جان خود را از دست می‌دهند.

****

این شورا، باریست سنگین بر کمر ورزش خوزستان!

کمر ورزش امروز خوزستان با نامهایی همچون شورا و پارلمان صاف نمی شود، بلکه باریست بردوشش؛ چراکه هرچه اوقات دیگر مدیران در جلساتی به نام شورا و پارلمان هدر میرود هزینه ایست بر دیگر ادارت استان و نوشتن به پای ورزش…

****

ادعایی که پس از سه سال دلخوشی کذب از آب درآمد

رتبه نخست در افزایش آمار معتادان موضوع ساده ای نیست که بتوان به راحتی از آن گذشت. بدون شک اعتیاد ریشه بسیاری از آسیب های اجتماعی است که اگر به موقع برای درمان و پیشگیری از آن چاره ای اندیشیده نشود در سال های آینده باید چندین برابر هزینه برای جبران بخشی از اثرات آن کرد.

****

حریم خصوصی در خودرو از نگاه مراجع تقلید

سخنگوی نیروی انتظامی امروز درحالی صریحا اعلام کرد داخل خودروهای شهروندان جزو حریم خصوصی محسوب نمی‌شود که برخی مراجع تقلید، نظری مغایر با این گفته دارند.

****

خانه های خالی از سکنه، از کاهش قدرت خرید مردم تا خلأ قانونی جامع

عدم توانمندی مردم برای خرید مسکن یکی دیگر از دلایلی است که این تعداد خانه خالی در کشور داریم.
 ****
در فوتبال هم حق خوزستان را به اصفهان می دهند/ مسئولین دنبال نخود سیاه رفتند!!
در مجمع عمومی سالیانه هیات فوتبال استان همه سخنرانان خوزستانی به کمبود امکانات، جلوگیری از فروش تیمها و…که به رایزنی و لابیگری نمایندگان و مدیران این استان در تهران بازمی گردد اشاره کردند!
****
باید پذیرفت که افزایش دما تا به این حد، نتیجه دستکاری بیش از اندازه انسان ها در طبیعت خوزستان بوده است و حل آن نیز در ابتدا به عزم جدی و سپس زمان نیاز دارد. اما در شرایط کنونی جلوگیری از قطعی گسترده برق و کاهش تعرفه آن کمترین اقدام از سوی مسئولان خواهد بود.
****
***برای مشاهده کامل متن روی تیتر گزارش کلیک کنید.***