بی عدالتی درآمد پزشکان نسبت به سایر دانش آموختگان/ دکتــرهای پولدار، مهندسان بی پول!

توزیع ثروت در کشورمان نه براساس هوش است، نه زحمت و نه معیارهای مشخص. گاهی برخی از دانشجویان با ما درددل می‌کنند که کاش می‌رفتیم رشته پزشکی.

 

وقتی زوج های جوان از یک امکان قانونی بی خبراند/ پیر شدن جوانان پشت تالارهای دولتی

سن ازدواج جوانان در سال‌های اخیر در حال افزایش بوده است و یکی از دلایل اصلی افزایش سن ازدواج در میان جوانان، افزایش هزینه‌های مراسم ازدواج است درحالی‌که طبق قانون «تامین محل برگزاری جشن ازدواج» از تکالیف دستگاه‌های ‌دولتی و عمومی است ولی به رغم تأکید قانون و وجود زیرساخت‌های لازم، تاکنون این تکلیف محقق نشده است.

 

پرسه مرگ در جاده های خوزستان

جاده های مرگ استان کاملا مشخص هستند و هرسال این مسیرها بیشترین تلفات جاده ای را دارند اما با این وجود جزء ارائه برخی آمارها و هشدارها هیچ کار نتیجه بخشی صورت نمی گیرد.

 

تب تابستان به اوقات فراغت جوانان نرسید/فرصت هایی که به آسیب تبدیل می شوند

بررسی ها نشان می دهد از نظر گذراندن اوقات فراغت حدود ۷۰ درصد از دانش آموزان برنامه خاصی برای تعطیلات تابستان ندارند و وظیفه مسئولان است تا با ایجاد زمینه لازم آنها را به سمت صحیحی سوق دهند چراکه نوجوانان انرژی زیادی دارد که اگر نتواند بخوبی آن را تخلیه کد، به شیوه نادرست تخلیه‌اش می‌کنند.

 

تکرار می شود، بحران!

تا چه زمانی از مشکلات استان کاسته می شود، کما اینکه با گذشت زمان این مشکلات دوچندان شده و برخی نمایندگان به تغییر اقلیم این خطه اشاره نموده اند!

 

رفتارهای نابسامان زیر پوست شهر

ناسازگاری برخی شهروندان با فرهنگ شهری و ترویج خرده فرهنگ خاص در این محیط ها، معضلات اجتماعی را از هنجارشکنی به سمت «آنارشی» یا نابسامانی اجتماعی سوق داده است.

 

نفس هایی که با یک رسم غلط به کام مرگ می روند

رسم نادرست تیراندازی در محافل عروسی و عزا در برخی شهرهای خوزستان و استان های همجوار، در برخی موارد، این آیین ها را به مصیبتی برای شرکت کنندگان در مراسم تبدیل می کند.

 

درجا زدن ناوگان اتوبوسرانی اهواز در ایستگاه هزینه ها/اتوبوس هایی که توان را از خود و مسافر می گیرند

حتی تصور آنکه در این هوای نه چندان مساعد ساعت ها به صورت ایستاده و یا نشسته بر روی صندلی های داغ ایستگاه منتظر اتوبوس هایی باشی که فاقد سیستم سرمایشی مناسب هستند نیز چندان کار ساده ای نیست.

 

از افزایش خانه های مجردی تا اجاره‌ی خانه‌های مبله فقط برای چند ساعت!/ چرا جوانان به سراغ خانه‌های مجردی می‌روند؟

مسیر ازدواج و طلاق این روزهای جامعه ما نشان می دهد که پیوند زناشویی با دوام و خانواده سنتی ایرانی روز به روز کمیاب تر می شود. این در حالی است که سرعت طلاق به حدی رسیده که از تعداد ازدواج ها سبقت گرفته است!

 

خوزستان مشکلات زیادی دارد!

برای رسیدگی به این مشکلات باید مسئولان تلاش‌های زیادی کنند؛ زیرا خوزستان با وجود امکانات و منابع غنی، دارای مشکلات فراوانی است.

 

***برای مشاهده کامل متن روی تیتر گزارش کلیک کنید.***