سایه آمارهای کاغذی اشتغالزایی بر دنیای جوانان بیکار استان

هرسال عده ای از شاغلان به دلایل مختلف و مشکلات استان خوزستان کار خود را از دست داده و به جرگه بیکاران می پیوندند و این بدان معناست با ادامه این روند کج دار و مریز نه تنها امیدی به بهبود شرایط اشتغال استان نیست بلکه باید انتظار روزهایی سخت تر برای جوانان را داشت.

 

احداث کارخانجات ساخت خودرو ‌در خوزستان توجیه ندارد/تغییر کاربری برخی صنایع خوزستان

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خوزستان بیان کرد: در ۴سال گذشته شرکت شهرک‌های صنعتی خوزستان ۵۱۷ قرارداد منعقد کرده که میزان سرمایه‌گذاری ناشی از این تعداد قراردادها ۶۴۳ میلیون تومان بوده است.

 

خیابان انوشه از اقدام و عمل مردم تا تولید و اشتغال جوانان

خیابان انوشه یا همان بازار فلافل فروش های لشکر آباد اهواز باوجود صدها مغازه فروش فلافل، سمبوسه و سایر اغذیه های محلی و با بکار بردن شیوه جدید سلف سرویس توانسته است ضمن اشتغالزایی برای صدها جوان بومی مکانی تفریحی برای شهروندان ایجاد کند.

 

روزی به نام خبرنگار به کام مدیران

روز و به عبارتی هفته تجلیل از خبرنگاران با چند تقدیرنامه به پایان رسید اما کاش مدیران استانی و روابط عمومی سازمان ها دریابند که بزرگترین شیوه تقدیر از خبرنگاران، احترام و درک وظایف شغلی آنها است.

 

تاکتیک فرار رو به جلوی آقای مدیرکل، پاسخی به تمام دغدغه های استان/مسافران جاده های خوزستان همچنان قربانی سوء مدیریت ها

مدیرکل راه و شهرسازی استان خوزستان در این سال ها از هر گونه پاسخ شفاف پیرامون عملکرد خود و وزارتخانه مطبوع امتناع می کند اما در یک اقدام رو به جلو، ترور لفظی خبرنگاران و پاسکاری تمام مشکلات به آنها را جایگزین ارائه عملکرد خود می کند تا بدین ترتیب از هرگونه پاسخ احتمالی در این خصوص نیز جلوگیری کند.

 

لزوم بررسی وعده های دور و دراز نامزدها در ایام انتخابات/چه کسی مسئول راستی آزمایی شعارهاست؟

در هر مسئولیتی که نظارت وجود نداشته باشد، زمینه برای بسیاری از مسائل که کمترین آن، کم‌کاری و عدم احساس مسئولیت است را فراهم می‌کند. بنابراین باید ضمن توجه به لزوم شکل‌گیری سیستم حزبی منسجم در کشور، مردم مطالبه گری و نظارت خود را تقویت کنند.

 

مسئولان تمام مناطق اهواز را با یک چشم ببینند!

ساکنان مناطق حاشیه شهر اهواز به دلیل مشکلات ریز و درشت، خود را از پرداخت هرگونه عوارض مبرا می دانند و این بدان معناست که از عوارض پرداختی مردم در سایر مناطق باید برای حاشیه ها هزینه کرد.

 

زندگی بازی!

نمایندگان مجلس شورای اسلامی مدت‌هاست در حال بررسی ابعاد طرحی هستند تا حداقل سن ازدواج دختران را از ۱۳ سال به ۱۵ سال برسانند تا پدیده «کودک‌همسری» را به حداقل ممکن برسانند اما این موضوع در روند طولانی و فرسایشی بوروکراسی قرار گرفته و معلوم نیست تا زمان رسیدن به نتیجه چند نسل دیگر از دختران باید قربانی این تصمیم اشتباه والدین و شرایط اجتماعی جامعه شوند.

 

شهردار غیربومی، نسخه منتخبان جدید شورای شهر اهواز

مدتی است که منتخبان شورای پنجم درحال بررسی گزینه های مطرح شده برای شهرداری اهواز هستند و به تازگی نیز دو گزینه غیربومی مدنظر قرار گرفته است.که در بین تمامی اسامی نام یک مدیر غیربومی بیش از همه به چشم می خورد.

 

پارکبانان چالش خیابان های اهواز

کلان شهر اهواز تنها کلان شهر ایران است که در این زمینه هیچ گونه اقدامی در آن صورت نگرفته است که این مسله هم باعث نارضایتی و هم باعث نا امنی می شود.

 

***برای مشاهده کامل متن روی تیتر گزارش کلیک کنید.***