موی سپید جامعه ایرانی در آینه نمایان شد

آمار ها از افزایش میانگین سنی در جامعه ایران خبر می دهد که این مسئله یک هشدار بزرگ برای بحران در آینده نزدیک است.

 

خیز نامحسوس طلاق به سمت خانواده های خوزستانی

طلاق معلول عواملی است که بخشی از آن به حوزه اجتماعی مربوط است و بخشی دیگر به حوزه‌هایی غیر اجتماعی. وقتی در کلان کشور، موضوع آسیب‌های اجتماعی با نگاه امنیتی انتظامی برخورد می‌شود، باید منتظر چنین نتیجه‌ای باشیم که افزایش آسیب اجتماعی داشته باشیم. این نگاه باعث شد ما در این حوزه کار نکنیم.

 

۶۰‌درصد آلودگی هوای استان خوزستان ناشی از فلرهای نفتی است

مدیرکل محیط زیست استان خوزستان با بیان اینکه ۶۰ درصد آلودگی هوای خوزستان ناشی از فلرهای نفتی است گفت: استقرار دستگاه mot جزو حداقل‌ترین اقداماتی است که می‌توان برای جلوگیری از آلودگی بیشتر هوای استان انجام داد.

 

وقتی استان همسایه با طرحی ابداعی پیشتاز کاهش حاشیه نشینی و آسیب های اجتماعی می شود

اگرچه رفع ریشه ای معضل حاشیه نشینی در شهری همچون اهواز نیازمند همت ملی و برنامه ای بلند مدت است اما بی شک بکارگیری روش های ابداعی و هوشمند در کنترل و حتی کاهش بزه های اجتماعی نقش بسزایی خواهد داشت؛ به شرط آنکه مسئولان شهر به این باور دست یابند که نیازهای مردم مناطق محروم صرفا تأمین آب شرب و آسفالت خیابان نیست!

 

آتشی که آقازاده ها به پا خواهند کرد

مشکل فقط برعهده گرفتن مناصب حکومتی نیست؛ فرزندان مسئولان با رانت سیاسی و اطلاعاتی موقعیت‌های اقتصادی را هم در دست می‌گیرند و موقعیت برابر برای سرمایه‌گذاری و تحصیل مال و ثروت از مردم دریغ می‌شود.

 

چوب ناکارآمدی اداره کل میراث فرهنگی بر تن نحیف گردشگری استان

استان خوزستان با قدمت تاریخی بالا، ظرفیت عظیم گردشگری، بناها و آثار تاریخی و همچنین ۳ اثر ثبت جهانی شایسته نیست که چنین اداره کلی کم تحرک داشته باشد و استاندار خوزستان باید هرچه سریعتر نسبت به پویایی بیشتر میراث فرهنگی، تصمیمی قاطعانه اتخاذ نماید.

 

از جشن پایان عملیات ساخت مسکن مهر در برخی استان ها تا مرثیه سوزناک متقاضیان خوزستانی

متقاضیان این واحدها کسانی هستند که به امید خانه دار شدن ولو در حاشیه شهر و با حداقل امکانات تمام سرمایه خود را در اختیار دولت قرار داده اند.

 

جنگ‌ و صلح کارمند و ارباب رجوع!

نارضایتی شغلی باعث می‌شود کیفیت نیروی انسانی در جامعه ایران تنزل پیدا کرده و یک کارمند ساده که نسبت به درآمد و شغل خود در مقایسه با مدیران و سایر مشاغل دست بالا احساس نارضایتی می‌کند در تعامل با مردم و ارباب رجوع کم رمق و با حالتی سست رفتار کرده و کاری که یک روزه انجام شود را یک هفته طول بدهد و ارباب رجوع را سر بدواند.

 

فرمول مقابله با رانت ژنتیکی

تجربه کشور‌های موفق، حاکی از آن است که این کشور‌ها با استفاده از ۴ ابزار مختلف سعی داشته‌اند دست پدیده «تعارض منافع» را از سر «تخصیص بهینه منابع» کوتاه کنند. این ۴ ابزار «قوانین بازدارنده»، «آزادی چرخش اطلاعات»، «مرام‌نامه (code of conduct)» و «برخورد‌های حزبی» هستند.

 

یک شهردار می تواند از اینترنت هم به شورا برنامه بدهد/ شورای شهر تمرکز بر برنامه های آقای کتانباف نداشت!

در جلساتی که با آقای کتانباف داشتیم بیشتر عملکرد دو ساله زمان شهرداری گذشته وی مورد بررسی قرار گرفت.

***برای مشاهده کامل متن روی تیتر گزارش کلیک کنید.***