هورنیوز – کیامرث حاجی زاده مدیرکل مدیریت بحران خوزستان، با اشاره به وضعیت جوی استان و بارندگی در بیشتر مناطق اظهار کرد: با توجه به پیش بینی های اداره کل هواشناسی خوزستان درباره فعالیت سامانه بارش زا از روز سه شنبه هفته جاری و همچنین هشدارهای سازمان هواشناسی و سازمان مدیریت بحران وضعیت بارندگی کنونی در استان تا روز یکشنبه (۲۶ فروردین ماه) ادامه دارد.

وی ادامه داد: ستاد مدیریت بحران بحران خوزستان نیز روز گذشته اخطاریه ای درباره این سامانه بارشی و احتمال آب گرفتگی معابر و طغیان رودخانه ها به ویژه در مناطق شمالی و شرقی استان صادر کرد و به تمام نیروهای امدادی و دستگاههای خدمات رسان، فرمانداران و روسای ستاد بحران تمام شهرستانها، هلال احمر اورژانس، ادارات کل راه و شهرسازی و حمل و نقل جاده ای اعلام آماده باش داده ایم.

میرکل مدیریت بحران خوزستان افزود: با توجه به اینکه زمان کوچ عشایر و قشلاق است، تذکرهای لازم به دستگاههای متولی و همچنین صدا و سیما برای اطلاع رسانی به مردم انجام شده است. همچنین با توجه به مقارن بودن این بارندگی ها با تعطیلات و احتمال سفر مردم به شهرهای شمالی استان برای گردش و تفریح، از مردم انتظار می رود توصیه ها و اخطارها را جدی بگیرند.

حاجی زاده عنوان کرد: بعداز ظهر امروز به دلیل وقوع طوفان لحظه ای در اهواز و پس از آن در ملاثانی مناطقی از این دو شهر دچار قطعی برق شدند که برای رفع قطعی برق در اهواز سریعا وارد عمل شدیم و قطعی برق در ملاثانی در حال رفع شدن است.

ایسنا