خوزستان رتبه اول تلفات غرق شدگی در چهار ماهه نخست امسال/افزایش آمار تلفات در خوزستان

در چهار ماهه نخست سال استان های خوزستان با ۶۸، آذربایجان شرقی با ۵۹، فارس با ۴۴، اصفهان با ۳۳ و مازندران با ۳۲ فوتی به ترتیب بیشترین آمار تلفات غرق‌شدگی را داشته اند.

 

باید برای ۳۶هزار صیاد خوزستانی اقدامی کرد/بخشی از کارها تنها نیاز به یک تصمیم دارد و اعتبار نمی خواهد

صیادان خوزستانی سال گذشته ۴۸ هزار تن تولید داشتند به همین دلیل این قشر را نمی توان همینطوری رها کرد و باید برایشان اقداماتی را به انجام رساند.

 

شهرداری اهرمی در پر کردن خانه های خالی از سکنه

جامعه کارشناسی همواره نسبت به افزایش خانه های خالی از سکنه هشدار داده چرا که این رویه عملا موجب گسترش فیزیکی شهرها می شود.

 

زمین خواری در حریم نیایشگاه سر مسجد/ اثر ملی که جولانگاه دام و پسماند است

جای جای خوزستان دارای آثار باستانی بسیاری است که برخی از آنها به عنوان تاریخ شفاهی این استان در اثر بی مسئولیتی، عدم نظارت صحیح و بی دغدغگی مسئولان مربوطه و در سکوت خبری درحال نابودی هستند.

 

توقف چندساله متروی اهواز در ایستگاه سوء مدیریت ها

پروژه قطار شهری اهواز همزمان با چند کلانشهر دیگر در اهواز نیز کلنگ خورد تا گرهی از مشکلات ترافیک و حمل و نقل اهواز را حل کند اما دیری نپایید که خود به یکی از اصلی ترین گره های ترافیکی شهر تبدیل شد.

 

در برابر انحرافات شرعاً مسئولیم!

مرقاتی‌خویی: در مراجعات می‌بینیم چقدر خانواده‌ها مشتاق‌دانستن درباره تربیت‌جنسی هستند

 

نابلدهایی که ارابه مرگ را در جاده ها می رانند/لزوم حل گره کور مرگ های جاده ای

هر روزه که از خواب بیدار می شویم اخبار تصادفات را در سایت ها می بینیم و بی اهمیت از کنار آن ها رد می شویم اما شاید به برخی از آنان واکنش نشان دهیم.

 

معرفی استان خوزستان تنها در برگزاری جُنگ رقص و موسیقی خلاصه نمی شود!

معرفی استان خوزستان تنها در برگزاری جُنگ رقص و موسیقی خلاصه نمی شود و حوزه بسیار گسترده ای دارد.

 

بام سبز نسخه التیام بخش هوای اهواز/فضای سبز چشم انتظار شهردار و شورای شهر تازه نفس

با روی کار امدن شورای شهر تازه نفس و مشخص شدن شهردار منتخب اهواز انتظار می رود همت ها در جهت اجرای قانون و در راستای بهبود شرایط زیست شهروندان بکار گرفته شود تا علاوه بر زیباسازی شهر شاهد تغییر در آب و هوای کلانشهر نیز باشیم؛ امری که البته در طی سال ها گذشته به فراموشی سپرده شده است.

 

چرا خوزستان باوجود این همه ظرفیت باید رکوردشکن بیکاری در کشور باشد؟

استانی که از منابع بیشماری همچون آب، خاک حاصلخیز، منابع زیرزمینی، معادن، بنادر و سواحل آبی، جاذبه‌های توریستی، تالاب‌ها، صنایع عظیم نفت و گاز و پتروشیمی، صنایع بزرگ فولاد و نیشکر و … بهره می‌برد، چرا باید رکوردشکن بیکاری در کشور باشد؟

 

دخترانی که بچگی را پشت حجله جای می گذارند

بر اساس پژوهش‌های انجام‌شده در هفت استان کشور به‌ترتیب در خراسان‌‌رضوی، آذربایجان‌شرقی، خوزستان، سیستان‌و‌بلوچستان، آذربایجان‌غربی، اصفهان و هرمزگان بیشترین نرخ ازدواج زودهنگام ثبت شده است.

 

***برای مشاهده کامل متن روی تیتر گزارش کلیک کنید.***