زباله ها؛تاولی بر تن رنجور طبیعت اهواز

«زباله سوزی» دراهواز از جمله مشکلاتی است که سال‌ها است که مردم را آزرده خاطر می‌سازد و علی رغم پیگیرهای متعدد از سوی رسانه‌ها، تغییری در روند حل مشکل ایجاد نمی‌شود.

*****************************

بزرگترین مشکل پارک علم و فناوری نبود مکان مناسب است/تعداد اختراعات استان در سال گذشته دو برابر و نیم شد

تعداد اختراعات در جنوب کشور به نسبت کم است ام سال گذشته با فعالیت های ترویجی و تبلیغی صورت گرفته تعداد اختراعات دو برابر و نیم شده است.

*****************************

کاهش سود بانکی فقط روی کاغذ است/ نظارت بانک مرکزی کافی نیست

معاون خانه صنعت، معدن و تجارت کشور با بیان این‌که سود بانکی فقط در بخشنامه کاهش پیدا کرده و روی کاغذ است و در واقعیت شرایط هیچ تغییری نکرده است، گفت: بانک‌های خصوصی با همان برنامه قبلی و از طریق روش‌های دیگر فعالیت می‌کنند و حتی سودهای بیشتری را به مردم ارائه می‌دهند.

*****************************

راهکار پایگاه خبری تحلیلی هورنیوز مورد توجه شهردار اهواز قرار گرفت

لازم به توضیح است هورنیوز در این میان بر تجزیه و تحلیل مدیران گذشته شهرداری تاکید داشته و خواهان آن است مدیرانی که چندین سال در یک سمت بوده اند را بسیار آسان نباید از دست داد و از تجربیات خوب آنها استفاده کرد. ضمن اینکه یکی از مواردی که باعث برخی کاستی ها در شهرداری اهواز شده، عدم وجود نظارت بر این مدیران توسط شهردار است که این فن را کتانباف به خوبی از بر است و می داند.

 

*****************************

بازتولید فقر و کالایی شدن آموزش

آموزش یکی از اصلی‌ترین راه‌های جلوگیری از بازتولید فقر است و کالایی‌شدن آموزش در حد اعلای آن باعث دسترسی کمتر طبقۀ فردوست به آموزش خواهد شد.
*****************************
در حال حاضر منتظریم تا معارفه آقای کتانباف انجام شود و می خواهیم تنشها کمتر باشد. ضمن اینکه پس از معارفه شهردار مواردی را عنوان می کنم تا همشهریان عزیز از پشت پرده این انتصابات بیشتر مطلع شوند.
*****************************
از این رو که امروز وزارت کشور حکم منصور کتانباف بعنوان شهردار جدید شهر را صادر کرد، از وی خواستاریم برخی از احکامی را که ایجاد التهاب نموده را لغو نماید و با همفکری با اعضای شورا نسبت به تشکیل کمیته انتصابات در شهرداری به جهت مشخص نمودن آیتم های یک مسئولیت اهتمام ویژه داشته باشند.
*****************************
گرفتن اثر انگشت از افراد در ادارات و سازمان‌های مختلف دولتی یا عمومی (مانند شهرداری‌ها) که این روزها به صورتی درآمده که نوعا بدون توجه به باسوادبودن افراد و این‌که آنها می‌توانند امضای خودشان را پای برگه درج کنند، نوعی بی‌احترامی به شخص و بی‌اعتمادی به سواد افراد به حساب می‌آید. این امر که در سال‌های اخیر گسترش بیشتری پیدا کرده هر چند ممکن است برای اطمینان خاطر کارمندان و مسئولان نهادهای فوق لازم به نظر برسد، به نوعی اجرای دستورات مقام‌های مافوق است.
*****************************
تپسی، اسنپ و کارپینو اپلیکیشن‌های سفارش آنلاین خودرو هستند که با توسعه کسب و کار اینترنتی در کشور و افزایش دسترسی به اینترنت پر سرعت، از دل افکار خلاق درآمدی جوانی سر بر آوردند و با گل کردن در اقتصاد امروز، نظر شرکت‌ها، سازمان‌ها و بانک‌ها را به خود جلب کردند.
*****************************
به رغم قوانین موجود در خصوص عدم عرضه قلیان در قهوه خانه ها؛ این روزها پراکندگی نظرات باعث شده تا عرضه قلیان در برخی استان‌ها ممنوع و در برخی استان‌ها بلامانع شود.

***برای مشاهده کامل متن روی تیتر گزارش کلیک کنید.***